فرهنگ و هنر

مراسم اختتامیه نوزدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع‌مقدس و مقاومت برگزار می‌شود

مراسم اختتامیه نوزدهمین دوره بهترین کتاب دفاع مقدس و مقاومت چهارشنبه 18 اسفندماه از ساعت 21 تا 12 در تالار اجتماعات خلیج فارس موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.

به گزارش آپارات نیوز، سرهنگ عباس بایرامی، رئیس سازمان ادبیات و تاریخ بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس درباره پایان نوزدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس و مقاومت گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی، خانه کتاب و ادبیات وزارت فرهنگ و رهبری، کتابخانه تخصصی موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، کتابخانه تخصصی هنر و کتابخانه ایثار و شهادت بنیاد شهید) 2957 کار راستی آزمایی و کنترل تخصصی به دست آوردیم. در مرحله بعد کار همه ناشران، نویسندگان و مجموعه های فرهنگی را درخواست کردیم که خوشبختانه 2594 اثر به دبیرخانه رسید. سپس کتاب‌ها در 18 گروه داوری در بخش مناسبی تقسیم و 20 گروه داوری از بهترین اساتید و نویسندگان شامل داوران نشر و داوران کتاب و کتابخوانی انتخاب شدند.

وی افزود: نکته مهم در مورد آمار این است که نسبت به دوره هجدهم موضوعات مستند، پژوهش های فرهنگی اجتماعی، پژوهش های ادبی و هنرهای تجسمی کاهش اما در موارد دیگر افزایش یافته است. داوری کتاب ها با حضور بیش از 80 داور تا آذرماه ادامه داشت و پس از آن مراسم اختتامیه برگزار شد و از خداوند متعال 27 عنوان کتاب برگزیده، 4 ناشر، 1 ناشر، 2 داور، 1 داور کتاب، 2 کتاب فرهنگی تجلیل خواهد شد. فعالان عرصه کتاب، 1 نویسنده فعال، 1 کتابخانه برتر و 2 کتابدار.

به گفته وی، در این مراسم از دو خانواده شهید اهل قلم و یک جانباز دفاع مقدس و اهل قلم و خانواده زنده یاد جهانگیر خسروشاهی توسط داوران هم دوره تجلیل می شود.

سرهنگ بایرامی یادآور شد: یکی از نقاط قوت این دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس و مقاومت و ذکر این دوران به عنوان حفظ هویت ملی و آثار شگرف برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) بود. عنوان) و خوشبختانه 35 نشست تخصصی در این رابطه برقرار شده است و نتایج این جلسات به زودی در قالب عنوان کتاب منتشر خواهد شد.

در مراسم اختتامیه این دوره از نسخه ویژه دوره نوزدهم و همچنین کتاب بیقراری (شامل یادداشت های داوران این دوره) رونمایی می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا