جامعه

مشاهده اولین مورد ابتلا به “قارچ سیاه” در بولیوی

وزارت بهداشت بولیوی اعلام کرده است که بیمار در حال بهبودی از کووید -19 دارای عفونت “قارچ سیاه” است.

به گزارش آپارات نیوز ، وزارت بهداشت بولیوی اعلام کرد: این مرد 42 ساله در ابتدا مبتلا به کووید -19 بود ، اما مدتی پس از بهبودی و ترخیص از بیمارستان ، مشکل دیگری داشت و دوباره در بیمارستان بستری است.

پزشکان می گویند بیمار حدود 10 روز در بیمارستان بستری بود و کرونا تحت درمان قرار گرفت ، اما مدت کوتاهی پس از ترخیص ، دندان هایش به دلایل نامعلوم شروع به افتادن کرد.

به گفته وب سایت آرچید ، این مرد در بخش مراقبت های ویژه (ICU) تحت درمان قرار گرفت و پزشکان در ابتدا تصور می کردند او مبتلا به سرطان دهان است ، اما آزمایش ها نشان می دهد که او قارچ سیاه دارد.

علت “قارچ سیاه” قارچی به نام موکورمیکوزیس است و دلیل نامگذاری این بیماری “قارچ سیاه” این است که باعث ایجاد رنگ سیاه در مخاط بینی می شود.

این قارچ که معمولاً در خاک ، گیاهان پوسیده و بافتهای مرده برخی از حیوانات یافت می شود ، از طریق تنفس یا ضایعات پوستی به بدن انسان نفوذ کرده و به مخاط بینی آسیب می رساند.

افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند در برابر این بیماری خطرناک بسیار آسیب پذیر هستند.

طبق اعلام وزارت بهداشت بولیوی ، بیش از 474000 نفر مبتلا به بیماری عروق کرونا تشخیص داده شده و بیش از 17000 نفر نیز بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا