اقتصادی

مشخص شدن اطلس مزارع پرورش ماهی الیگودرز/ کاهش خسارات با تقویت زیرساخت‌ها

آپارات نیوز/لرستان نماینده مردم الیگودرز در شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد زیرساخت های مناسب برای مزارع پرورش ماهی یکی از خواسته های ما و فعالان این حوزه است، گفت: مقرر شد اطلسی از مزارع پرورش ماهی تعریف شود. این منطقه. شهر در منطقه جغرافیایی

محمد خدابخشی در حاشیه بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی از مزارع آسیب دیده الیگودرز با بیان اینکه بیشتر مزارع پرورش ماهی این شهرستان در نقاط مختلف آسیب دیدند، گفت: در راستای آسیب رساندن به فعالان این حوزه. ، معاون وزیر جهاد و رئیس سازمان شیلات کشور را برای سفر به الیگودرز دعوت کردیم.

وی افزود: در جلساتی که داشتیم مقرر شد اخذ وام از آبزی پروران آسیب دیده توسط ستاد مدیریت بحران در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم الیگودرز در شورای اسلامی گفت: نکته دیگر این است که میزان خسارت توسط ستاد بحران برآورد و به دولت ارائه شود چرا که در قانون بودجه هر سال مبلغی برای موضوع بحران پیش بینی شده است.

خدابخشی با اشاره به اینکه الیگودرز قطب تولید ماهی سردابی است، بیان کرد: یکی از خواسته های ما این است که اداره شیلات جایگاه مشخصی داشته باشد و در این راستا مقرر شده ساختمانی به اداره شیلات اختصاص یابد.

وی گفت: یکی دیگر از مطالبات، اختصاص خودرو به اداره شیلات به دلیل صعب العبور بودن منطقه است.

نماینده مردم الیگودرز در شورای اسلامی، ایجاد زیرساخت های مناسب برای مزارع پرورش ماهی این شهرستان را از دیگر موارد مطرح شده عنوان کرد و گفت: مقرر شد اطلسی از مزارع پرورش ماهی الیگودرز در محدوده جغرافیایی ایجاد شود. حوزه.

خدابخشی افزود: همچنین مقرر شد در مزارع پرورش ماهی که زیرساخت ها کافی نیست، سازمان شیلات از اعتبار تملک دارایی های سرمایه ای برای تکمیل زیرساخت ها استفاده کند.

وی بیان کرد: تقویت زیرساخت های صیادی از جمله تامین برق علاوه بر کمک به تولید موجب کاهش خسارات نیز می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا