اقتصادی

مشکل گلزنی معضل تازه فوتبال ایران نیست/ 5 تیم شانس قهرمانی دارند

چمنیان در گفتگو با آنا

یک کارشناس فوتبال گفت: فوتبال ایران نیازمند اعتماد به بازیکنان جوان است و باید در برنامه های هجومی شاهد ارتقای فنی تیم ها باشیم.

عباس چمنیان در گفتگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا درباره افت کیفی لیگ برتر ایران پس از دیدارهای تدارکاتی تیم ملی، گفت: پیش بینی می شود پیشرفت فنی تیم ها افت کند. اندکی و قابلیت ها و ظرفیت های مورد انتظار را رعایت نخواهیم کرد. . مشکل گلزنی مشکل جدیدی نیست چرا که مهاجمان تمام عیار و فرصت طلب لژیونر شده اند و از طرفی کمتر تیمی به بازیکنان جوان ارزش می دهد. اگر گل گهر سیرجان در هفته گذشته موفق شد 5 گل به نفت مسجد سلیمان بزند، فرصتی که به امیر شهیم و امیر جعفری دو بازیکن جوان این تیم داده شد، تاثیری داشت که شرایط این تیم را تغییر داد. جسارت، جسارت و انگیزه بازیکنان جوان موتور تیم ها را روشن می کند.

وی ادامه داد: فوتبال ایران نیاز به اعتماد به بازیکنان جوان دارد. به خصوص زمانی که بازیکنان جوان فرصت بازی در پست های مرکز و حمله را پیدا می کنند، نفرات پشت خط با انگیزه بالای خود ظاهر می شوند تا در موفقیت تیم موثر باشند. اکثر تیم ها در ساختار دفاعی به وضعیت خوبی رسیدند و به سختی گل دریافت کردند، اما در برنامه های هجومی به پیشرفت مورد انتظار دست پیدا نکردند. افزایش کیفیت برنامه های دفاعی به تیم ملی کمک می کند و در برنامه های تهاجمی نیز باید شاهد ارتقای فنی تیم ها باشیم تا بازی ها تماشایی شود و هواداران رغبت بیشتری به تماشای بازی ها داشته باشند.

این کارشناس فوتبال درباره اینکه چه تیم هایی مدعی قهرمانی در این فصل هستند، گفت: در فصول گذشته استقلال، پرسپولیس و سپاهان مثلثی را تشکیل دادند که تیم قهرمان از آن مشخص شد اما در این فصل تیم های گلگهر سیرجان و فولاد خوزستان یکسان هستند. جذابیت در بالای جدول نشان داده شده و افزایش یافته است. به نظر من یکی از این پنج تیم قهرمان لیگ برتر می شود و تیم دیگری به آنها اضافه نمی شود. در میانه های جدول تیم های مورد انتظار قرار دارند و به نظر می رسد جایگاه آنها تغییری نکند. این تیم ها در خطر سقوط قرار نخواهند داشت و شانسی برای قهرمانی نخواهند داشت. در انتهای جدول تنها تیمی که نسبت به دیدارهایی که انجام داده به جایگاه مطلوب خود نرسیده بندر انزلی است. اگر این تیم خودش را پیدا کند و بردهای بیشتری کسب کند از منطقه سقوط خارج می شود.

چمنیان درباره عملکرد تیم ملی نوجوانان در مسابقات مقدماتی جام ملت های آسیا گفت: بازیکنان بسیار خوبی در این تیم حضور دارند و سرمربی تیم نفرات فوق العاده آماده ای را برای تیمش انتخاب کرده است. صعود این تیم به مرحله نهایی انتظار می رفت و امیدوارم در مرحله نهایی به جام جهانی صعود کند چرا که حضور در چنین مسابقاتی برای تیم های جوانان و نوجوانان ایران شایستگی دارد. شاگردان حسین عبدی بازی های تدارکاتی خوبی انجام دادند و دلیل هماهنگی بازیکنان و سایر اعضای تیم انجام چنین بازی هایی بود. شرایط مشابهی از این برنامه ریزی در سایر تیم های مشابه دیده نشده است و امیدوارم فدراسیون فوتبال اردوهای آماده سازی مناسبی را برای حضور در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی تدارک ببیند تا شاهد پیشرفت جوانان ایران به جام جهانی باشیم. جام جهانی را از طریق گذشته خوب برای حفظ

انتهای پیام/4048/

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا