استانها

مطالبه گری مردمی محرک فعالیت هایی اجرایی در دولت است

به گزارش آپارات نیوز از قشم ، حمیدرضا مومنی در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی این جزیره که با حضور رئیس و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با جمعی از نمایندگان مجلس و مدیران دبیرخانه و منطقه آزاد برگزار شد از قشم ، گفت: از خواسته های عقلانی پشتیبانی كنید فعالان اقتصادی صرفاً وظیفه همه ما به عنوان نمایندگان دولت هستند كه موانع تولید را بردارند.
وی از برنامه ماهانه حضور در نشست فعالان اقتصادی مناطق آزاد کشور خبر داد و افزود: ارتباط مستمر بدنه مناطق با فعالان اقتصادی به منظور شمارش نظرات و مشکلات غیرکارشناسی باعث کاهش مشکلات و کمک به رفع این مشکلات می شود. موانع “.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی کشور با تأکید بر ریختن پایه های حرکت مناطق آزاد به سمت تحقق شعار سال ، گفت: اساس فرمایش مقام معظم رهبری در قالب از این سال تولید بر اساس دو منطقه پشتیبانی و جداسازی قطعات. ما سعی می کنیم با سیستم های مالی و پولی بودجه خود را تأمین کنیم.
به گفته مومنی ، در زمینه رفع موانع ، بیش از 180 مانع کوچک و بزرگ تولید در جلسات تخصصی در مناطق شناسایی شده است و تاکنون بیش از 70 درصد این موانع به لطف و عنایت خداوند برطرف شده است. .
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی کشور از فعالان اقتصادی به عنوان پایتخت کشور یاد کرد و گفت: با توجه به توانایی کشور در مدیریت تحریم ها و بیماری های عروق کرونا قلب ، سرمایه گذاران و فعالان تولیدی باید خود را افزایش دهند قدرت به سطح ملی گرایی را ارتقا دهید و برای تبدیل شدن به فراملی آماده باشید.

فعالان اقتصادی پایه اصلی جزیره هستند
رئیس هیئت مدیره و مدیر کل سازمان منطقه آزاد قشم در این جلسه ضمن تأکید بر ادامه مسیر توسعه قشم که با تلاش حمیدرضا مومنی شکل گرفته است ، اظهار داشت: ثبات و پایداری این جزیره به ساکنان بستگی دارد و فعالان اقتصادی به منطقه و ما سعی می کنیم مسیر توسعه را ادامه دهیم و از روند فعالیت های سرمایه گذاری پشتیبانی کنیم.
وی ادامه داد: توسعه جنبه های مختلفی دارد که اصلی ترین آن اقتصاد و به تبع آن درآمدزایی و اشتغال پایدار است که فلسفه تشکیل مناطق آزاد کشور نیز محسوب می شود.
درویش پور با اشاره به خلأهای قانونی در مناطق آزاد گفت: خوشبختانه با حضور مهندس مومنی به عنوان دبیر شورای عالی که مناطق آزاد و آشنا به درد این مناطق هستند امیدواریم به زودی این مسائل حل شود “
مدیر کل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین به مراحل دشوار اداری اشاره کرد و افزود: در چارچوب قوانین ، وقفه ها برطرف شده و به عنوان نماینده عالی دولت در جزیره ، الزامات قانونی مردم و فعالان اقتصادی از همه نهادها “.
درویش پور با تأکید جدی بر رونق صنعت گردشگری جزیره اظهار داشت: رونق مشاغل نیاز به حضور مردم دارد و با تبدیل شدن قشم به مقصد گردشگری خاص ، این تقاضا نیز محقق می شود.
گفتنی است ، نشست هم اندیشی فعالان اقتصادی این جزیره ، با حضور حمیدرضا مومنی مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری و صنعتی ، علی درویش پور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از نمایندگان مجلس و مدیران قشم آزاد به منظور حل مشکلات و پیگیری رفع موانع تولید در این منطقه برگزار شد.

46

دکمه بازگشت به بالا