اقتصادی

معافیت صنایع نیروگاه ساز از طرح مدیریت مصرف/ وزارت نیرو از سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف استقبال می‌کند

معافیت صنایع نیروگاهی از طرح مدیریت مصرف/ استقبال وزارت نیرو از سرمایه گذاری در حوزه های مختلف

سخنگوی صنعت برق گفت: صنایعی که نیروگاه می سازند با توجه به ظرفیت نیروگاه از طرح های مدیریت مصرف مستثنی می شوند.

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز، «مصطفی رجبی مشهدی» سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه برای تابستان پیش رو 140 برنامه پیش بینی کردیم، گفت: صنایعی که نیروگاه می سازند با توجه به ظرفیت خود از طرح های مدیریت مصرف معاف می شوند البته آنهایی که می سازند. نیروگاه های تجدیدپذیر با ضریب بالاتر از محدودیت های مدیریت مصرف معاف خواهند بود و می توانند برق خود را به طور پایدار تامین کنند.
وی افزود: اکثر نیروگاه های در حال ساخت و 10 هزار مگاوات انرژی های تجدیدپذیر عمدتاً توسط بخش خصوصی انجام می شود.

سخنگوی صنعت برق گفت: در ابتدا نیروگاه های حرارتی که قرار بود توسط صنایع ساخته شود حدود 10 هزار مگاوات ظرفیت داشت که بخش خصوصی ساخته می شود.
رجبی مهشادی گفت: به منظور استفاده بیشتر از ظرفیت بخش خصوصی برای توسعه ظرفیت نیروگاهی، وزارت نیرو سایت های خود را در قسمت بخار نیروگاه های سیکل ترکیبی نیز در اختیار بخش خصوصی قرار داده است.

وی با بیان اینکه در این دوره وزارت نیرو به بخش خصوصی توجه بیشتری داشت و از سرمایه گذاری در حوزه های مختلف استقبال کرد، افزود: سال گذشته از ابتدای آنلاین 1400 تا ابتدای آنلاین 1401 ظرفیت توسعه نیروگاه ها افزایش یافت. و ارتقای ظرفیت نیروگاه های موجود به 6 نیروگاه به هزار مگاوات رسیده است که در صنعت برق بی سابقه است. برای سال 1402 قرار است ظرفیت نیروگاه های جدید قرار داده شود و نیروگاه های موجود و حتی نیروگاه هایی که به دلیل حادثه از کار افتاده بودند ارتقا یابد و ظرفیت این افزایش تولید در حدود برآورد شده است. حدود 8 هزار مگاوات است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا