حوادث

«معتادا کرونا نمی‌گیرن» ایده مافیای موادمخدر است؟

گزیده ها:

آفرین رحیمی موقار درباره تأثیر شیوع ویروس کرونا در مراجعین به مراکز ترک اعتیاد ، اظهار داشت: از ابتدای شیوع این بیماری همه گیر ، دستورالعمل های بهداشتی مراکز ترک اعتیاد تهیه و توسط وزارت بهداشت ، درمان و پزشکی ابلاغ شده است. تحصیلات.

وی ادامه می دهد: تأکید بر رعایت اصول بهداشتی مانند حفظ فاصله اجتماعی کارکنان با بیمار از طریق کیسه های جداکننده و استفاده از ماسک در تمام مراکز ترک اعتیاد.

رحیمی موکار افزود: با شیوع این بیماری تعداد مراجعین در مراکز ترک اعتیاد تغییری نکرده است و روند مراجعه به این مراکز مانند گذشته است. ارائه خدمات پزشکی برای جلوگیری از وقفه در درمان در حال حاضر با استفاده از امکانات فضای مجازی همراه است.

نایب رئیس کمیته سو abuse مصرف مواد گفت: متأسفانه این تصور غلط که “معتادان ویروس کرونا را دریافت نمی کنند” با شیوع ویروس مطرح شده است و برخی از مشتریان مراکز در مورد آن صحبت می کنند ، اما همچنین براساس مشاهدات معتادان است. از سازمان بهداشت جهانی گفت. آنها به این بیماری مبتلا شدند و همچنین تعدادی از مراکز اپیدمی را تجربه کردند.

این روانپزشک همچنین در مورد تأثیرات روانشناختی این بیماری بر مبتلایان به بیماری های قلبی عروقی که با مشکل اعتیاد دست و پنجه نرم می کنند ، گفت: برخی از مبتلایان به بیماری های قلبی عروقی (بدون توجه به اعتیاد) روحیه افسردگی را تجربه می کنند. عفونت شدید ویروس با سطح اکسیژن پایین می تواند منجر به خستگی ، تحریک پذیری ، اضطراب و افسردگی پس از بهبودی شود.

به گزارش ایرنا ، همزمان با شیوع کرونا (مارس سال گذشته) ادعایی مبنی بر “معتادان تاج مصرف نمی کنند” مطرح شد و این ادعا منجر به سو abuse استفاده از فروشندگان و فروشندگان مواد مخدر شد.

اما بعداً مشخص شد که معتادان بیش از سایرین به ویروس کرونا حساس هستند.

اسکندر مومنی ، دبیر ستاد ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز گفت: ‘در روزهای اول گسترش تاج ، محققان اطلاعات کمی در مورد این موضوع داشتند. شایعات گسترش یافت ، اما بعداً فهمیدیم که فروشندگان مواد مخدر بین المللی این شایعات را منتشر کرده اند.

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند ، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ نیز از آلوده شدن بیش از 200 معتاد به مواد مخدر در 20 اکتبر 2010 خبر داد.

دکمه بازگشت به بالا