ورزشی

معماران تباهی فوتبال ایران؛ آیا مجمع ۱۰ اسفند، لکه‌ها را از چهره‌ فوتبال پاک می‌کند؟

این س forال برای افکار عمومی مطرح می شود که چرا اکثر اعضای هیئت مدیره فدراسیون فوتبال پس از عملکرد شرم آور مهدی تاج در فدراسیون فوتبال ، هنوز از او دفاع می کنند؟ رئیس فدراسیون که در تصمیمات مهم شورا را برکنار کرد و بدون نظر اکثر آنها عمل کرد ، اکنون فدراسیون فوتبال را به مرز سقوط رسانده است.

طبق گزارش ها شفاف؛ طبق گزارش تکان دهنده آژانس بازرسی کل کشور ، مهدی تاج چند روز پس از امضای قرارداد با ویلموتز ، اجازه کتبی از هیئت مدیره را دریافت کرد و نشان داد اعضای هیئت مدیره نقش ماشین امضا را برای تاج بازی می کنند. دارد
پاسخ این سوال اساسی آغاز این گزارش در سیاست مدیر اصفهانی برای سرگرمی اعضای هیئت مدیره با اظهارات رئیس کمیته ها است.
ماجرا از این قرار است که پس از انتخاب فدراسیون فوتبال چهار سال پیش در مه 1995 ، مهدی تاج بلافاصله کمیته های این فدراسیون را بین اعضای جدید هیئت مدیره تقسیم کرد تا همه در موقعیتی قرار بگیرند که بتوانند غنیمت ها را به خوبی توزیع کنند.
از آنجا که دو داور قدیمی به عنوان هیئت مدیره انتخاب شدند ، ممبینی به کمیته اقتصادی و سپس داوران تبدیل شد و بهاروند به سازمان لیگ پیوست. اصفهانی ها در کمیته داوران و محمود شیعی بدون هیچ گونه تخصصی در امور فنی باقی ماندند ، در کمیته های فنی فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی مسئولیت را به عهده گرفتند تا او بتواند سهم خود را از انتخابات فدراسیون بدست آورد.

معماران ویرانی فوتبال ایران؛  آیا رویداد 31 مارس این لکه ها را از فوتبال پاک خواهد کرد؟

کارنامه کمیته اقتصادی فدراسیون با یک داور بازنشسته ممبینی را راهنمایی کنید این امر امروز روشن است و طی چهار سال گذشته هیچ اثری از موفقیت اقتصادی در مجموعه فوتبال دیده نشده است. از قرارداد با آدیداس گرفته تا اسپانسرهای تیم ملی و حق پخش و تبلیغات محیطی و … همه چیز مبهم ترین شرط است و هنوز هیچ کس از درآمد دقیق فدراسیون و نحوه عقد قرارداد اطلاع ندارد. امروزه فدراسیون فوتبال به دلیل تنش روابط با اکثر شرکت ها و پیمانکارانی که با آنها قرارداد منعقد کرده است ، در بین بیشتر حامیان مالی خود به یک مارک معروف تبدیل شده است. ، برای تأمین هزینه های کلان.

به CV نگاه کنید محمود شیعه وی به عنوان نماینده باشگاه ها در هیئت مدیره فدراسیون ، حضور یک مدیر کاملا منفعل را نشان داد که در تصمیمات اخیر برای منع جذب بازیکنان و مربیان خارجی ، این قانون با اعتراض یکپارچه باشگاه ها امکان وقوع ندارند.

او نمونه بارز مدیری بود که از 5 سال پیش هیچ تصمیم و نفوذ عمده ای نداشته و به عنوان عضوی از اعضای باشگاه نمی توانست فوتبال را به درستی هدایت کند و اکنون این دوره را با ثبت رد کرد .

حیدر بهاروند وی همچنین با برنامه های ناگوار و اتفاقات عجیب مانند فینال جام حذفی که منجر به محرومیت دو ساله وی توسط کمیته اخلاق فدراسیون شد ، به سازمان لیگ ، مهمترین پست ریاست فدراسیون فوتبال رفت. بعداً با کمک تاج به درخواست تجدید نظر در این رای. خراب شد و فوتبال باشگاهی ایران را به دو دهه پیش بازگرداند. البته او به همراه سعید فتاحی چنین شاهکاری را طراحی کردند که حاشیه ساز و بحث برانگیز باشد و در دوره های تاج با چند نسخه ویژه در راس مسابقات لیگ برتر ظاهر شود. کتابی در مورد بهاروند و اقدامات او در سازمان لیگ وجود دارد ، اما او اکنون پاشنه خود را کشیده است تا با جمع آوری آرا رئیس فدراسیون شود یا حداقل ریاست سازمان لیگ را برای خود حفظ کند نگاه داشتن.

معماران ویرانی فوتبال ایران؛  آیا رویداد 31 مارس این لکه ها را از فوتبال پاک خواهد کرد؟

عبدالكاظم طالقانی یکی دیگر از اعضای هیئت مدیره فدراسیون فوتبال که ورود وی به این سمت یکی از شگفتی های تاریخ فوتبال ایران به حساب می آید ، در آخرین داستان از نام خود به عنوان یکی از چهره های ضعیف مدیریت فوتبال نیز نام برد. اهواز نشان داده شده است. البته ، طالقانی هنوز یک فاجعه خونین در کارنامه بازی پرسپولیس در ورزشگاه قدیمی اهواز دارد ، اما او هرگز آن اتفاقات را به عنوان شمارش منفی عملکرد خود در نظر نگرفت ، چه رسد به پاسخ آن روز سیاه.

وی به دلیل انجام مصاحبه در موارد خاص به نفع شخص اول فوتبال و تأیید نظرات تاج و حیدر بهاروند مشهور است. در جلسات متعددی که وی برگزار کرد ، ما شاهد جنجال و درگیری و اعتراض به تخلفات و درگیری بین شاکیان استان بودیم.

هنوز مشخص نیست که در چه مرجعی اعتراضات صورت گرفته و در چه مواردی جرائم در این زمینه رسیدگی می شود.

محمود اسلامی فوتبالیست ها او را به خوبی می شناسند و دلیل حضورش در هیئت مدیره را می دانند. رفیق و همشهری و تاج حمایت می کنند که فوتبال از همه موقعیت های رنگارنگ صنعتی ، اقتصادی و اداری اش بهره مند نیست ، بلکه دختر آقای است. اسلامیان به جایگاه مناسبی در فوتبال زنان به جای سفرهایش با تیم ملی فوتبال و حمایت مداوم از کوروش ، به موقعیت مناسبی در فوتبال زنان رسیده است. بعد از مخالفت اولیه با او ، حداقل باید یک چیز خوب دیگر برای او داشته باشید. اسلام گرایان را می توان متفکر و نظریه پرداز فدراسیون تاج در امور کلان دانست. اگرچه حضور او برای فوتبال کشور سودآور نبود ، وی CV شلوغ خود را در زمینه ورزش نیز تزئین کرد و اکنون وقت آن است که در مورد حکم عجیب 200 هزار دلاری کیروش و البته ویلموتس بسیار مشکوک صحبت کنیم مورد کار با آن رقم نجومی و فلج کننده.

مطمئناً هیچ دلیلی برای مشکلات بزرگ فدراسیون اسلام گرایان نخواهید شنید ، زیرا وی حتی توانایی توجیه قرارداد غارت با یک مرد بلژیکی را دارد. وی از نظر عقل سلیم وزیر را خطاب قرار می دهد و در برابر نمایندگانی که مخالف حضور بازنشستگان در پست های کلیدی هستند اظهارات معناداری می کند اما مشخص نیست نتیجه حضور وی غیر از بلایایی که رخ داده است چه نتیجه ای خواهد داشت.

معماران ویرانی فوتبال ایران؛  آیا رویداد 31 مارس این لکه ها را از فوتبال پاک خواهد کرد؟

نایب رئیس فدراسیون فوتبال زنان حضور داشت لیلا صوفی زاده این مرحله به مرحله نهایی مسابقه در هیئت مدیره تبدیل شد ، به طوری که حتی پس از گذشت ماهها از بودجه فدراسیون حتی نتوانست جایزه کوچک قهرمانی را که به دختران مغرور ایران وعده داده شده دریافت کند و نامه ای نوشت از گزارش های اعتراضی و رسانه ای کار می کرد.

صوفی زاده در این دوره کمترین بازده را برای فوتبال بانوان ایران داشت و اخیراً با یک سال و نیم خواب کلی برای تیم بانوان و بدون مسابقه ، تیم بانوان ایران از رده بندی فیفا حذف شد تا در محافل بین المللی حضور خارجی نداشته باشد. . ندارد.

از علی کفاشیان نوشتن دیگر مفید نیست. این مدیر که زمانی به عنوان یکی از صادق ترین مدیران فوتبال شناخته می شد ، به اتهام پول ، محاکمه و فساد اداری مورد تأیید قاضی فوتبال قرار گرفت تا فوتبالیست ها بدانند که نباید با شعار و ظاهر گمراه شوند. او به مدت دو سال توسط کمیته اخلاق در فوتبال محروم شد. اما پس از از دست دادن نیمی از آرا در دادخواست تجدیدنظر ، به بهانه اینکه هرگز به طور مکتوب استعفا نداده است ، پس از رفتن تاج با حیله گری به شورا بازگشت.

هیچ کس در مورد سوisa استفاده و فساد حقوق پخش 300000 دلاری س askingال نمی کند و مشخص نبود که چرا و تحت چه ماده ای استیناف تعلیق آن را کاهش داده است.

اما طبق بند صریح اساسنامه جدید این فدراسیون ، کفاش ها به دلیل سه دوره متوالی مسئولیت ، دیگر نمی توانند در فدراسیون شرکت کنند و باید از بازنشسته بانک مرکزی خداحافظی کرد.

فریدون اصفهانیان یکی دیگر از معجزات محرک فوتبال ایران ؛ شخصی که توسط قانون منع بازنشستگان از هیئت منصفه فدراسیون اخراج شده است. او نه تنها عضویت خود را در هیئت مدیره تقویت کرد ، بلکه با ورود بهاروند همان کمیته را کنار کشید!

یکی از اعضای با نفوذ شورای شهر زنجان ، که صندلی خود را رها نکرد و اگرچه سالها به دلیل تجهیز داوران به هدست و تلفن محروم شد ، فوتبال ایران را با سایر رانندگان کار کرد تا با اجرای نمایش داوری ویدیویی داخلی ، او دوباره هدایت جامعه داوری را بر عهده دارد. فوتبال این کشور آرام گرفته و کک های آن متوقف نشده است که فریاد اعتراض باشگاه ها را نسبت به قضاوت های اشتباه داوران در همه رده ها به صدا درآورند.

او در بهترین زمان ممکن به هیئت منصفه بازگشت ، زیرا گزارش های رسانه ها و داوران خارج از دادگاه نشان می دهد که در آستانه انتخابات ، با ترتیب عجیب قضات ، وی به طور علنی این مقام را به عنوان یک امتیاز جلسه فدراسیون برای رأی دادن.

معماران ویرانی فوتبال ایران؛  آیا رویداد 31 مارس این لکه ها را از فوتبال پاک خواهد کرد؟

اکنون ، در آستانه انتخابات جدید فدراسیون فوتبال ، ثبت نام آن آغاز شده و قرار است در تاریخ 31 مارس برگزار شود ، باید از اعضای مجمع و رأی دهندگان س beال شود که آیا وجود حتی یک عضو تیم با این امکان وجود دارد ثبت رکورد و تصمیم گیری در مورد فوتبال. به آنها سپرده شده است؟

در پشت این لایه مدیریتی ، چهره های اجرایی در فدراسیون فوتبال نهفته اند ، که همه نقش یک تیم را انجام نداده اند. از محمدرضا ساکت پس از استعفای رئیس بیمار ، وی مجبور شد سوئیچ اتومبیل و کلید خانه فدراسیون را برگرداند و طبیعتاً به سمت مدیرعامل سپاهان بازگشت امیر مهدی علوی سخنگوی ، مدیر و زیرمجموعه تاج که هنوز ماموریت خود را انجام می دهد. از مدیرانی که اهداف مردان را پیش می برند ، تا قطعات جاودانه مانند محصص آنها بدون کوچکترین موفقیت هنوز فرمان را رها نمی کنند و به دستگاهی برای توجیه و حمایت از تصمیمات مافوق خود تبدیل شده اند. حذف این چهره ها از فوتبال منجر به محرومیت همین افراد می شود و منجر به پاکسازی و لرزش اساسی فوتبال می شود.

نویسنده: مجید کوهستانی

دکمه بازگشت به بالا