اقتصادی

مقایسۀ پوشش اینترنت ‌همراه در روستاها و جاده‌ها

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز ، امروز با شیوع ویروس کرونا ، شرایط جدیدی در ارتباطات سیار و مسائلی از جمله دسترسی به سیستم های آموزش آنلاین بوجود آمده است ، این یک حق اساسی و آشکار برای همه مردم ، به ویژه در غیر مناطق شهری ، مانند شهرها و جاده ها. تبدیل شده است. این امر باعث افزایش توجه اپراتورهای تلفن همراه برای گسترش پوشش شبکه در مناطق فوق شده است ، به عنوان یک وظیفه و مسئولیت مهم.

در این گزارش ، با مراجعه به گزارش های رسمی منتشر شده توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی ، قصد داریم عملکرد اپراتورها در گسترش پوشش شبکه در مناطق روستایی و جاده ای را بررسی کنیم.

لازم به ذکر است که مدتهاست که بسیاری از شهرها ، جاده ها و راه آهن به خدمات اولیه اپراتورها از جمله صوتی و پیامکی (2G) دسترسی دارند. در حال حاضر ، و به ویژه با توجه به شرایط و نیازهای جدید ، از جمله نیاز فوری دانشجویان به دسترسی به سیستم های آموزش آنلاین ، دسترسی به اینترنت باند پهن (3G ، 4G و 5G) ، حقوق اساسی و آشکار مشترکین اپراتورها ، به ویژه در مناطق غیر شهری و کشور محروم.

بر اساس گزارش رسمی “برنامه توسعه زیرساخت خدمات الکترونیکی روستایی” ، منتشر شده توسط محمد جواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، 39296 شهر با 39G65 شهر با بیش از 20 خانوار در کشور ، با 3G و ایرانسل 4G مرتبط هستند. در 25 703 روستا و 3G و 4G شبکه شبکه تلفن همراه در 8788 روستا ایجاد شده است. بنابراین می توان گفت که ایرانسل در تقریباً “سه برابر” (2.92 برابر) شهر بیشتر از تلفن همراه اول ، دارای پوشش اینترنتی است. بر اساس این گزارش ، تعداد شهرهایی که فقط پوشش اینترنت همراه ایرانسل در آنها ایجاد شده تقریباً “پنج برابر” (4.73 برابر) در مقایسه با شهرهای تحت پوشش اینترنت همراه ایرانسل است. رایتل ، اپراتور سوم تلفن همراه ، جایی در پوشش اینترنت تلفن همراه ندارد و در میان اپراتورهای دیگر ، Hi-Oub 24274 شهر و اپراتورهای ADSL 3400 روستا را تحت پوشش قرار می دهد.

مقایسه پوشش اینترنت همراه در شهرها و جاده ها

بر اساس آخرین گزارش رسمی سازمان تنظیم مقررات رادیویی با عنوان “ایران در مسیر هوشمند” ، در مقایسه با پوشش اینترنت در طول مسیرهای حمل و نقل (شامل پوشش جاده ای و ریلی) ، در عراق 57906 کیلومتر پوشش اینترنت نسل سوم و 33795 کیلومتر کیلومتر پوشش اینترنت اینترنت ، یعنی اینکه ایرانسل در کل جاده ها 91701 کیلومتر پوشش اینترنت ایجاد کرده و همراه اول با نسل سوم 49193 کیلومتر پوشش اینترنت و 28227 کیلومتر اینترنت با نسل چهارم ایجاد کرده است ، یعنی تلفن همراه اول در مجموع 77420 کیلومتر اینترنت را در امتداد جاده ها ایجاد کرده است. Rytl همچنین دارای 24171 کیلومتر پوشش اینترنت با نسل سوم و 498 کیلومتر پوشش اینترنت با نسل چهارم است ، یعنی Rytl در مجموع 24،669 کیلومتر پوشش اینترنت با جاده ها دارد.

از نظر پوشش راه آهن ، ایرانسل 6619 کیلومتر پوشش اینترنت در نسل سوم و 4191 کیلومتر پوشش اینترنت در نسل چهارم ایجاد کرده است ، یعنی ایرانسل در مجموع 10810 کیلومتر پوشش اینترنت با ریل و اولین بار با 5726 کیلومتر پوشش اینترنت در نسل سوم و 3378 کیلومتر ایجاد کرده است. پوشش اینترنت در نسل چهارم. ابتدا ، در کل 9104 کیلومتر پوشش اینترنتی همراه با مسیر ایجاد کرد. Rytl همچنین با نسل سوم 3739 کیلومتر و با نسل چهارم 154 کیلومتر با اینترنت پوشش دارد ، یعنی Rytl در کل 3893 کیلومتر پوشش اینترنت با ریل ایجاد کرده است.

در نتیجه ، ایرانسل 1.18 برابر بیشتر اینترنت اینترنت همراه را در اینترنت از طریق جاده و در اینترنت از طریق راه آهن ایجاد کرده است. رایتل همچنین در ابتدای توسعه شبکه روستایی و راه آهن قرار دارد و هنوز برای رسیدن به دو اپراتور دیگر باید مسیری طولانی را طی کند.

مقایسه پوشش اینترنت همراه در شهرها و جاده ها

دکمه بازگشت به بالا