استانها

منطقه ویژه پیام به یکی از قطب‌های اقتصاد دیجبتال کشور تبدیل می‌شود

به گزارش آپارات نیوز از البرز؛ عیسی زارع پور روز دوشنبه در حاشیه بهره برداری از 6 طرح تولیدی و صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام استان البرز گفت: فردا سه شنبه برنامه افتتاح رسمی ده ها مرکز ارتباطی و اطلاع رسانی را داریم. . پروژه های کشور

وی به افتتاح طرح فیبر نوری منازل و مشاغل در استان البرز اشاره کرد و از فردا تحویل بندر پرسرعت در این منطقه آغاز می شود.

زارع پور با اشاره به افتتاح ده ها پروژه مخابراتی گفت: یکی از مهمترین پروژه ها راه اندازی تعداد زیادی سایت پنج جی و پروژه های دیگری است که فردا اعلام می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: امروز در منطقه ویژه پما چندین خط تولید و محصولات جدید شرکت های داخلی به ویژه تجهیزات ارتباطی و مخابراتی از جمله تولید سوئیچ، مودم و ریپیتر افتتاح شد. تجهیزات برای اپراتورهای تلفن همراه و همچنین شرکت های تولیدی اینها تلفن های همراهی هستند که در حال حاضر به صورت مونتاژی تولید می شوند که امیدوارم با پشتیبانی هایی که می شود در این شرکت ها به صورت بومی طراحی و تولید شود.

    منطقه ویژه پیام به یکی از قطب های اقتصاد دیجیتال کشور تبدیل خواهد شد

زارع پور با بیان اینکه ظرفیت های خوبی برای تولید تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات در کشور ایجاد شده است، ادامه داد: اگر خوب کار شود فرصت صادرات نیز وجود دارد و اکنون تعداد زیادی از شرکت ها در حوزه مخابرات به خارج از کشور صادرات دارند. تجهیزات.

وی افزود: منطقه ویژه پیام با توجه به ظرفیتی که دارد می تواند به یکی از قطب های اقتصاد دیجیتال در کشور تبدیل شود که پاسخگوی نیازهای کشور و تولید محصولات با تراز صادراتی و رفع مشکل اشتغال در استان البرز باشد. تکنولوژی پایه

زارع پور در ادامه گفت: چشم انداز و راهبرد دولت سیزدهم ایجاد شبکه ای پرسرعت، با کیفیت و ایمن برای مردم است و در این راستا تمام تلاش خود را برای تحقق آن انجام می دهیم. مهم ترین اتفاقی که برای بهبود سرعت شبکه باید بیفتد بحث طرح فیبر نوری برای منازل تجاری، آوردن فیبر نوری به منازل و ادارات است که نامحدود است و سرعت اینترنت صدها برابر خواهد شد.

وی به افتتاح این پروژه در روز سه شنبه در 2 استان دیگر کشور اشاره کرد و افزود: مردم این استان ها سرعت چند صد مگابایت بر ثانیه را تجربه می کنند. با این کار شبکه تلفن همراه نیز بهبود می یابد زیرا پیشینه اینترنت نسل پنجم این است که فیبر نوری به پای آنتن ها و BTS می رسد و عملا فیبر در همه جای شهر پخش می شود.

زر پور افزود: این کار زمان بر است و در حالی که در حال انجام کارهای کوتاه مدت برای ارتقای کیفیت شبکه هستیم، این طرح اساسی نیز اجرا می شود و تا پایان دولت سیزدهم حداقل 80 فیبر نوری اجرا می شود. درصد خانواده ها

وی در خصوص خدمات رسانی به زائران اربعین و تقویت اینترنت همراه آنان نیز گفت: ستاد ویژه اربعین در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی شده و امسال برای اولین بار در فناوری اطلاعات از تمامی ظرفیت ها استفاده شده است. . در زمینه ارتباطات، برق رسانی شبکه تلفن همراه در جاده های منتهی به مرز و خود مرزها با سایت های موبایل اپراتورهای تلفن همراه فراهم می شود.

وی افزود: در یکی از مرزهایی که بیشترین جمعیت را دارد، دستگاه هایی قرار می گیرد که به صورت همزمان برای هزار نفر اینترنت رایگان ارائه می کند و این اقدام در مرز مهران انجام می شود.

زارع پور گفت: در عراق ایستگاه های اینترنت رایگان زیادی توسط اپراتورهای عراقی در مسیر نجف به کربلا نصب می شود. در حوزه فناوری اطلاعات نیز تلاش می شود خدمات جدیدی برای مردم راه اندازی شود.

وی افزود: یکی از پیام رسان ها نیز بدون نیاز به اینترنت سرویس اطلاع رسانی مکان را راه اندازی کرده است. همچنین برای سفر در عراق با وسیله نقلیه شخصی و مسیر نجف تا کربلا، اطلاعات موکب ها و اطلاعات مورد نیاز مردم توسط مسیر یاب ارائه می شود.

46

دکمه بازگشت به بالا