استانها

موفقیت پژوهشگران پژوهشکده فناوری جنین دام دانشگاه شهرکرد در انتقال جنین اسب

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز از استان چهارمحال و بختیاری ، محققان م Instituteسسه تحقیقات فناوری جنینی حیوانات دانشگاه شهرکرد ، در قالب یک طرح آزمایشی تحقیقاتی ، جنینی را از نژاد ارزشمند و ارزشمند دره به دست آوردند. -شوری و آن را به رحم گیرنده
در این طرح ، ابتدا چرخه فحلی دریافت و دریافت همزمان شد. پوسته اهدا کننده تلقیح شد و زمان تخمک گذاری اهداکنندگان و گیرندگان با انجام سونوگرافی های متعدد تعیین شد. در روز 8 پس از تخمک گذاری ، شستشوی رحم اهدا کننده انجام شد و جنین جدا شده به رحم پوشک گیرنده منتقل شد. در نهایت ، بارداری گیرنده دریافت کننده با سونوگرافی در روزهای 7 و 9 پس از انتقال تأیید شد.
با استفاده از این فناوری ، می توان قبل از ایجاد یک مادیان با ارزش ، جنین را گرفته و به مادیان گیرنده منتقل کرد ، بنابراین تعداد کره هایی که توسط یک مادیان با ارزش تولید می شود افزایش می یابد. این فناوری در صنعت اسب کشور بسیار جذاب و سودآور است.
تمام راه حل ها و مواد مصرفی در تحقق این پروژه در پژوهشکده فناوری جنین حیوانات دانشگاه شهرکرد ساخته شده است.
شایان ذکر است در اوایل تیرماه سال جاری ، م Researchسسه تحقیقات فناوری جنین گاو دانشگاه شهرکرد موفق شد پروژه مشترکی با دانشگاه امام حسین (ع) با عنوان “بهینه سازی فناوری های IVF و انتقال جنین به گوسفندان برای استفاده در ایران بره های بدست آمده از انتقال جنین گوسفند آزمایشگاهی به گیرندگان به روش لاپاراسکوپی انجام شد که منجر به تولد بره های دوقلو کاملاً سالم و طبیعی شد.

دکمه بازگشت به بالا