اقتصادی

نخستین واحد نیروگاهی احداثی توسط صنایع وارد مدار شد

اولین واحد نیروگاهی که توسط صنعت ساخته شد به بهره برداری رسید

مدیرعامل پروژه احداث نیروگاه معدنی توانیر از همگام سازی اولین واحد نیروگاهی ساخته شده توسط صنایع معدنی و ثبت رکورد جدید در ساخت نیروگاه های حرارتی در کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) «سیدزمان حسینی» ادامه داد: اولین واحد نیروگاه گازی سمنان از طرح احداث نیروگاه بهره برداری معدنی 10 هزار مگاواتی با ظرفیت 183 مگاوات است که عملیات اجرایی آن از اسفند 1300 آغاز شد. ، با شبکه همگام شده است. این یک رکورد جدید و منحصر به فرد در این زمینه محسوب می شود.

وی افزود: ظرفیت نیروگاه سمنان از 2 واحد گازی هر کدام به ظرفیت 183 مگاوات به سه واحد افزایش یافته و عملیات اجرایی فاز دوم توسعه آن به عنوان واحد 4 نیز آغاز شده است.

پیش از این مدیر عامل طرح احداث نیروگاه 10 هزار مگاواتی صنایع گفت: ظرفیت درخواستی برای احداث نیروگاه در ابتدای تفاهم نامه 10 هزار مگاوات بود که به 12 هزار مگاوات و اکنون به 16 هزار و 500 مگاوات افزایش یافت.

سید زمان حسینی افزود: فروردین ماه امسال تفاهم نامه احداث نیروگاه توسط صنایع در صحن علنی شورای اسلامی تصویب و قانونی شد و از این رو وزارتخانه های نیرو، حراست و نفت ناگزیر به اجرای آن شدند.

وی با اشاره به همکاری و تعامل مدیران وزارتخانه های نیرو، سومات و صنایع معدنی در زمینه احداث نیروگاه توسط صنایع، ادامه داد: به طور کلی دوره پیشرفت ساخت نیروگاه که 14 به طول می انجامد. سال ها. تا 18 ماهگی با پیگیری و هماهنگی به 6 ماه کاهش یافت که در نوع خود یک رکورد بود.

مدیر عامل طرح احداث نیروگاه 10 هزار مگاواتی توسط صنعت درباره دوره پیشروی گفت: دوره پیشبرد شامل انتخاب مشاور، مطالعات اولیه، انتخاب ساخت، مطالعات شبکه، مطالعات و اخذ مجوزهای زیست محیطی، مجوز پدافند غیرعامل، تامین آب و سوخت پروژه، تامین مالی و انتخاب پیمانکار.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا