فرهنگ و هنر

نرخ‌گذاری را آزاد کنید/سهمیه مرغ و روغن هتل‌ها را بدهید

انجمن های هتلداری سراسر کشور در دیدار با عزت الله ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواستار آزادسازی قیمت هتل ها، اصلاح نحوه محاسبه آب و برق و اختصاص سهمیه مرغ و روغن شدند. .

به گزارش آپارات نیوز، جمشید حمزه زاده – رئیس اتحادیه هتل داران حرفه ای ایران – در این نشست که روز چهارشنبه (4 خرداد) با حضور معاون گردشگری وزیر کشور و جمعی از روسای سازمان های هتلداری سراسر کشور برگزار شد. کشور، با اشاره به برخی مشکلات مدیریت هتل. هزینه‌ها مستلزم آزادسازی نرخ هتل‌ها است و می‌افزاید: هزینه اقامت در هتل‌های چهار و پنج ستاره برای یک خارجی حداقل 25 یا 30 دلار است، در حالی که هتل‌ها یک سرمایه ملی هستند. و باید سرمایه گذاران را تشویق کند. طی این مدت، نظر سازمان های هتلداری در مورد آزادسازی وجود دارد و وظیفه قیمت گذاری باید به سازمان ها و جوامع هتلداری تحت نظارت عالی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی واگذار شود. ما نیز مانند سایر صنایع باید این امتیاز را داشته باشیم و بازار را کنترل کنیم. پیشنهاد رسمی این است که قیمت گذاری به جامعه هتلداران واگذار شود.

او همچنین گفت که با افزایش هزینه ها، هتل ها برای تامین برخی اقلام از جمله روغن و مرغ با مشکل مواجه شده اند. در صورت اختصاص سهمیه به هتلداران بسیاری از مشکلات حل می شود.

حمزه زاده مشکلات مالیات های مستقیم را که 50 درصد آن تا پایان برنامه ششم توسعه اعتبار دارد و در ابتدای برنامه هفتم به حالت تعلیق در می آید را تشریح کرد و خواستار پیگیری شد.

وی درباره مالیات بر ارزش افزوده گفت: در اصلاح نظام مالیاتی هتل های یک تا سه ستاره از پرداخت این مالیات 100 درصد معاف شدند اما هتل های چهار و پنج ستاره از این معافیت معاف نشدند. برخی معتقدند هتل ها کالایی لوکس هستند در حالی که هتل ها درآمد ارزی دارند و شغل ایجاد می کنند.

رئیس جامعه هتلداران ایران درباره حامل های انرژی نیز گفت: در حوزه آب نحوه محاسبه در سازمان آب به شدت غیرکارشناسی است و قبوض آب با مبالغ کلانی برای هتلداران می آید. از طرفی هر چقدر برای آب بپردازیم هزینه فاضلاب را محاسبه می کنند در حالی که بسیاری از هتل ها فضای سبز دارند و برای آبیاری آن از آب چاه استفاده می کنند.

حمزه زاده همچنین از نحوه محاسبه برق انتقاد کرد و از وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خواست آن را پیگیری کند.

رئیس جامعه هتلداران ایران در ادامه پیشنهاد بازنگری در دستورالعمل تشکل های گردشگری با هدف حمایت از این صنعت را با استناد به دستورالعمل های قبلی اکیداً دولتی ها عنوان کرد و افزود: اصول هتل سازی مهم نیست، بسیاری از هتل ها با استفاده از این صنعت ساخته می شوند. بر اساس مشاهدات و بازدیدهای ما ایرادات جبران ناپذیری دارند و موافقت های اصولی را نیز از سازمان ها دریافت می کنند. در زمینه استانداردسازی انتظار داریم هتلداران به دلیل تجربه در استانداردسازی و اجرای هتل ها حضور داشته باشند.

وی در ادامه سامانه «جانا» – سامانه جامع نظارت، آمار و اطلاعات تاسیسات گردشگری – که رویکرد دولتی دارد، زیر سوال می برد: جوامع استانی برای تسهیل حضور سرمایه گذاری و اشتغال زایی در کنار دولت حضور داشتند.

حمزه زاده در برنامه هفتم نیز خواستار ابلاغیه های خوبی برای توسعه صنعت گردشگری کشور شد.

چرا دلارهای خارجی به هتل نمی رسد؟

در ادامه جلسه تعدادی از اعضای جامعه هتلداری در نشستی با حضور ضرغامی – وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی – و معاون گردشگری وی به چند موضوع دیگر اشاره کردند. کریم بیگی، رئیس اتحادیه حرفه ای هتل داران اصفهان سرمایه گذاری در هتل را مقرون به صرفه ندانست و گفت: اگر ساخت هتل را با ساختمان های دیگر مقایسه کنید، می بینید که مردم برای ساخت و ساز سرمایه گذاری نمی کنند. یک هتل. ” اگر به مدیریت سرمایه گذاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم نگاهی بیندازید، می بینید که تعداد درخواست ها و اشتیاق زیاد است، اما تعداد کمی از این اپلیکیشن ها مورد بهره برداری قرار می گیرند.

وی ادامه داد: بررسی در سال 84 نشان می دهد که سرمایه گذاری در ساختمان 60 برابر شده اما قیمت اقامت در هتل ها 25 برابر شده است. از سوی دیگر ظرفیت مسافران ایرانی برای افزایش نرخ 60 درصدی کافی نیست، تنها راه، دریافت سهمی از درآمد گردشگران خارجی است. گردشگر با ورود دلار را می دهد اما چرا دلارش به هتل نمی رسد و بین واسطه ها تقسیم می شود؟ سرمایه گذاری جرم بزرگی است.

رئیس جامعه هتلداران اصفهان همچنین به کمبود زیرساخت های گردشگری اشاره کرد و افزود: در صورت دستیابی به شرایط باثبات برای بیشتر گردشگران خارجی، زیرساخت های آن آماده نخواهیم بود، ضمن اینکه سرمایه گذار با تغییر نرخ ارز دلگرم می شود. . و ریال.»

وی خواستار آن شد که خدمات هتلداری مانند سایر کالاهای صادراتی صادر شود و هزینه ها به دلار باشد. همانطور که خود وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اماکن تاریخی را به دلار دریافت می کند.

ما قلیان نمی فروشیم اما قلیان درآمد اضافی برای هتل دارد

محمدعلی فرخ آنلاین – رئیس اتحادیه هتل داران تهران – درباره عدم اجرا یا اجرای سلیقه ای مصوبات به ویژه در شهر تهران که مانع سرمایه گذاری شد، گفت: اما الان می گویند عوارض باطل است و هزینه تمام شده است. پرداخت شود و به همین دلیل تابلوهای هتل ها را از شهر حذف کردند.

وی همچنین با اعتراض به رفتار دوگانه تامین کنندگان لوله آب گفت: این رفتار مبهم در عین داشتن مجوز برای رستوران های لوکس، مشکلاتی را برای هتل ها ایجاد کرده است. هتل ها در صورت فروش لوله های آب باید با آنها برخورد کنند، در حالی که ما می توانیم از آنها درآمد کسب کنیم. مثلاً چند شب پیش یک گروه 20 نفره داشتیم که چهار لوله آب می خواستیم و 20 میلیون تومان هزینه داشتیم، اما فردای آن روز عده ای به هتل رفتند، آمدند و روی لوله آب انبار با هم برخورد کردند. ما لوله فروش نیستیم اما درآمد جانبی خود را از دست می دهیم.

در مورد آن بخوانید:

هتل یک میخانه یا کازینو نیست!

عبدالحمید حمیدی از اتحادیه هتل داران کردستان در ادامه جلسه خواستار اصلاح صندوق توسعه ملی شد.

مهدی رودبارکی همچنین از جامعه هتلداران مازندران خواست زودتر حساب های ماهواره ای را فسخ کنند و سپس با غیرحرفه ای خواندن بدنه گردشگری، اعتبار یک ساله پروانه هتل را نسبت به اعتبار سه ساله مجوز آژانس مسافرتی زیر سوال ببرند. ‌

سیدحسن سیادتان – رئیس اتحادیه هتل داران فارس – با اشاره به سختی صدور و محدودیت اعتبار پروانه بهره برداری هتلداری و همچنین گسترش مبل خانه ها، اظهار داشت: در این راستا می توان گفت که این امر موجب شده است تا در صورت نیاز به انعقاد قراردادهای لازم برای ساخت و سازها، اقدام شود.

مکاتبه اختصاص آرد و روغن هتلی سهمیه

علی اصغر شالبافیان – معاون گردشگری – در ادامه پیگیری ها برای ادامه معافیت مالیاتی فوری به دلیل فرصت از دست رفته در دوران کرونا، اصلاح مالیات بر ارزش افزوده در حوزه گردشگری در مجلس، اصلاح تعرفه آب، از برق خبر داد. و گاز تسهیلات گردشگری و درباره تغییر نرخ اقامت در هتل ها به دلیل افزایش هزینه ها گفت: بخشنامه بررسی قیمت ها به دلیل اجازه وزیر ابلاغ شد.

وی همچنین از هتلداران خواست تا در مورد برنامه هفتم توسعه و آنچه می تواند در این قانون لحاظ شود، پیشنهاداتی ارائه دهند.

شالبافیان از بازنگری قانون توسعه ایرانگردی و جهانگردی خبر داد و افزود: در بازنگری این قانون مواردی مانند عوارض شهری و انحرافات لحاظ شده است، مواردی که طی سالیان گذشته برای ما ثابت شده است و اگر قانونی نداشته باشیم. ما با آن مشکل خواهیم داشت.»

معاون گردشگری در خصوص اختصاص سهمیه روغن و آرد به هتل ها گفت: موضوع را از طریق وزارت جهاد کشاورزی پیگیری کرده ام تا برای مراکز اقامتی سهمیه خاصی در نظر بگیریم که البته خود سازمان ها را می طلبد. برای پیگیری این موضوع.»

وی سپس درباره طرح اتحادیه های تخصصی در حال پیگیری در مجلس گفت: زمانی که به ما اطلاع داده شد موضوع حذف گردشگری را پیگیری کردیم. آقای. ضرغامی همچنین نوشت: برخی از مواد این طرح باید اصلاح شود تا آسیبی به سازمان های گردشگری وارد نشود. زیرا طبق آن قانون همه سازمان ها حذف می شوند و تشکل های جدید ایجاد می شود. در این طرح نام گردشگری ذکر نشده است. با پیگیری وزیر مقرر شد تبصره ای برای حذف تشکل های گردشگری اضافه شود.

شالبافیان همچنین یادآور شد: با پایان برنامه ششم توسعه اصناف احیا می شود و باعث تفرقه می شود، نباید اجازه دهیم این اتفاق بیفتد.

جمشید حمزه زاده – رئیس اتحادیه هتلداران ایران – اما ادامه داد: آنچه از سازمان حرفه ای انتظار داشتیم را برآورده نکرده ایم و اگر این روند ادامه پیدا کند، تمایل داریم به اتحادیه مراجعه کنیم. به هر حال قانون پشت صنف است.

رئیس اتحادیه هتل داران ایران در این جلسه درباره انتقاد از نرخ ارز هتل ها گفت: تعادل نرخ است. خود نهادهای دولتی از خارجی ها پول می گیرند. بنابراین مرسوم است. اکثر هتل ها آسیب دیده اند و مدیریت هتل کمترین توجیه را برای سرمایه دارد، باید به نوعی جبران شود تا سرمایه گذاران جدید جذب شوند و بخشی از هزینه هتل ها از این محل تامین شود. این اقدام حتی آژانس ها را نیز فعال می کند، اگر مسافر خارجی با آژانس بیاید قطعا هزینه آن ارزان تر خواهد بود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا