حوادث

نصب بیش از۸۸۰ شیر هیدران آتش نشانی در پایتخت/اعلام اقدامات شهرداری برای افزایش تاب آوری تهران

شهردار تهران از نصب 8 هزار و 871 شیر آتش نشانی در شهر تهران خبر داد.

به گزارش آپارات نیوز ، پیروز حناچی در مراسم افتتاح سه ایستگاه آتش نشانی و رونمایی از تجهیزات جدید آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: “در حال حاضر زمان طلایی رسیدن آتش نشانان به محل حادثه در تهران است ، 4 دقیقه ، که این بار به این دلیل است ایستگاه هایی در سطح شهر وجود دارد و امیدواریم این زمان کوتاه تر شود. البته راه های ارزان تری مانند نصب شیرهای هیدرولیکی دنبال شد که از 7155 سوپاپ در سال 1997 به 8771 دریچه افزایش یافت ، به ویژه در مناطق پرخطر که در موارد اضطراری مورد استفاده قرار می گیرند.

وی افزود: حوادثی مانند پلاسکو باید یک نقطه عطف باشد و اگر این حادثه اتفاق بیفتد و ما از آن عبرت نگیریم قطعاً آسیب مضاعفی خورده ایم. از نظر تجربه و تجهیزات ، امروز با افراد قبل از حادثه پلاسکو قابل مقایسه نیستیم. در زمان حادثه در پلاسکو ، این س wasال مطرح شد که در چندین ساختمان دیگر نیز خطر وجود دارد و همزمان 999 ساختمان شناسایی شد که از این تعداد 12145 نفر از ساکنان 172 ساختمان شناسایی شده در حین حادثه آموزش دیدند.

وی ادامه داد: اقدامات دیگری نیز از جمله بازدید از 33 هزار ساختمان در تهران در دستور کار قرار گرفت. تاکنون 5،640 دستورالعمل ایمنی صادر شده است. رئیس کمیته ایمنی منطقه ای شهردار مناطق است و تعهد به استفاده از دستورالعمل های ایمنی دنبال می شود. به عنوان مثال در ساختمان سینا اطهر اخطارهای لازم به این کمیته ها داده شد.

شهردار تهران تاکید کرد: موضوع امنیت بازار در حال بررسی است ، طراحی پلاک ایمن نیز در دست اقدام است ، طرحی که برچسب متمایزی برای ساختمان های ایمن خواهد بود. از طرف دیگر رشته مهندسی آتش با 30 دانشجو در دانشگاه خواجه نصیر راه اندازی شد.

وی ادامه داد: ما در سال های اخیر نمونه های بسیار خوبی از همکاری های بخشی از جمله همکاری با خدمات اورژانس داشته ایم. در هر صورت ، هر جا ایستگاه آتش نشانی ، آمبولانس یا آمبولانس وجود داشته باشد ، زندگی بسیاری از شهروندان با همان همکاری بین بخش ها نجات می یابد. ما 80 بلوک بالگرد در تهران فعال کرده ایم و اینها همه مشکلاتی است که آمادگی و مقاومت کلانشهرهای تهران را افزایش می دهد.

حناچی با اشاره به اینکه معادل ارزی شهرداری تهران در سال 1389 7 میلیارد دلار است ، افزود: امروز معادل ارز شهرداری تهران به یک و نیم میلیارد دلار رسید اما امکانات و تجهیزات ما با سال 1389 قابل مقایسه نیستند. ایستگاه آتش نشانی تهران 133 همراه با دستگاهی ساخته شده و در حومه شهر برای تحت پوشش قرار دادن شهرهای اقماری واقع شده است و تاکنون اقدامات زیادی برای افزایش مقاومت تهران انجام شده است از جمله اینکه مخازن آب در 100 نقطه پارک های تهران در نظر گرفته شده است ، 30 نقطه تاکنون اجرا شده است ، و با همکاری وزارت نیرو برای آب آشامیدنی در تهران ، تمام این مخازن در 100 نقطه قرار می گیرند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا