ورزشی

نقش عفاف و حجاب در تشکیل خانواده سعادتمند

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، سیدحسن هاشمی در کارگاه مجری مقررات شئونات فرهنگی و اجتماعی و نقش عفاف و حجاب در امر عفاف، حجاب و رعایت عفت را بسیار مهم دانست. تشکیل یک خانواده شاد بسیار مهم است. وی بیان کرد: توجه به این مقوله رکن بسیار مهمی از فعالیت های فرهنگی تلقی می شود و همه ما وظیفه داریم با تلاش مضاعف در عرصه فرهنگ در جهت تحکیم و ترویج معارف غنی مکتب وحی تلاش کنیم. (ادامه مطلب)

حجاب باید در چشم و گفتار و رفتار متجلی باشد

مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی نیز گفت: حراست بر عهده حراست است. عفاف و حجاب است. با توجه به حمایت های معنوی و مذهبی مردم این استان، بنیادهای فرهنگی غنی فراوانی وجود دارد و باعث افتخار است.

علی ذوقی گفت: حجاب باید در چشم، گفتار و رفتار که دو بعد مثبت و منفی دارد تجلی یابد. بعد مثبت آن نیاز به پوشش بدن و بعد سلبی آن نهی از خودنمایی نامحرم است و این دو بعد با هم می توانند مؤثر باشند.

اثر مهم حجاب طهارت قلب است

معاون نماینده ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی وی همچنین گفت: عفاف، تقوا و حیا معانی بسیار گسترده ای دارد و به عنوان جامعه دانشگاهی باید در تبیین مفاهیم والا در سطح جامعه موثر باشیم.

حجت الاسلام محمد حاجی زاده افزود: اثر مهم حجاب طهارت و طهارت قلب است. عفت در مقابل هوس های نفسانی است. اسلام برای حضور زن در جامعه مشکلی ندارد. عفت و رازداری برای زن مانند سد و حفاظی است که در سایه آن از هر ذلت و ذلت در امان است.

وی ادامه داد: حجاب مانند حصار و حریم عفاف و سنگری است که مانع از فساد و فسق می شود. هدف اصلی از تشریع احکام در اسلام قرب الهی است که با خودپرستی و تقوا حاصل می شود.

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا