فرهنگ و هنر

نمایشگاه کتاب تهران چقدر فروش داشت؟

رئیس سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از «فروش بیش از ۲۱۱ میلیارد تومان کتاب در این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران» خبر داد.

به گزارش آپارات نیوز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و رهبری و رئیس سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در خصوص این فروش صحبت کرد. این مدت از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران: 211 میلیارد و 350 میلیون و 435 هزار و 594 تومان در این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران فروخته شد که 107 میلیارد و 450 میلیون تومان آن مربوط به بخش فیزیکی و 103 میلیارد تومان است. و 892 میلیون تومان متعلق به قسمت مجازی است.

رئیس سی و سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به ویژگی‌های این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: با استقرار تمامی ناشران در فضایی به مساحت 90 هزار متر مربع، این نمایشگاه به دو صورت مجازی و فیزیکی برگزار می‌شود و تمام هزینه‌ها را صرف می‌کند. یارانه خرید کتاب برای اولین بار طی 33 دوره، اعطای یارانه اعتباری برای خرید کتاب تقریباً به منظور شفافیت و توزیع عادلانه، همکاری بیش از 70 نهاد و سازمان برای برگزاری نمایشگاه و … است. از شاخصه های این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بود.

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و رهبری افزود: 14 کشور از کشورهای آذربایجان، تاجیکستان، روسیه، صربستان، عمان، قطر، کره جنوبی، لبنان، مکزیک، بوسنی و هرزگوین، ترکیه، سوریه، عراق و افغانستان و هفت انجمن دوستی از استرالیا، ایتالیا، کوبا، بوسنی و هرزگوین، تاجیکستان، عراق و یونسکو در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور داشتند. بازدیدکنندگانی از کشورهای ایتالیا، روسیه، بوسنی و هرزگوین، ترکیه، تاجیکستان، سوریه، پاکستان، قطر، عمان و لبنان نیز از بخش‌های مختلف نمایشگاه دیدن کردند و با ناشران حاضر در نمایشگاه گفتگو کردند. قطر مهمان ویژه این نمایشگاه کتاب بود.

وی برپایی 70 کیوسک اطلاع رسانی در نمایشگاه و بکارگیری 100 نیرو در 30 نقطه نمایشگاه را از اقدامات ستاد برگزاری سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برای اطلاع رسانی به بازدیدکنندگان عنوان کرد و گفت: راه اندازی اطلاعات نمایشگاه. نرم افزاری با بیش از 6 هزار دانلود از 41500 تماس 70 پرسنل مستقر در مرکز پاسخگویی نمایشگاه و ارائه خدمات توسط همکاران خرید در مرکز پاسخگویی نمایشگاه، تمهیدات دیگری برای این دوره از نمایشگاه مهیا شده است.

سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار «ما با کتاب سالم هستیم» در دو بخش مجازی و فیزیکی به طور همزمان با حضور 2800 ناشر داخلی و 190 ناشر خارجی در 70 غرفه برگزار شد. قسمت فیزیکی از 21 تا 30 اردیبهشت ماه سال 1401 در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد و قسمت مجازی تا دوم خرداد 1401 توسط علاقمندان به کتاب و کتابخوانی به سایت ketab.ir ارائه شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا