جامعه

نهال‌کاری و مالچ پاشی زیستی برای ۲۰۰۰ هکتار از اراضی سراجه

نهال‌کاری و مالچ پاشی زیستی برای ۲۰۰۰ هکتار از اراضی سراجه

آپارات نیوز/قم رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست کشور گفت: اعتبارات لازم برای نهال کاری در این منطقه و همچنین مالچ‌پاشی دوستدار محیط زیست در ۲۰۰۰ هکتار منطقه اختصاص خواهد یافت و این اقدام باید هرچه سریع‌تر انجام شود.

علی سلاجقه در بازدید از کانون بحرانی گرد و غبار در منطقه سراجه قم گفت: این معضل در استان قم مشکلات متعددی ایجاد کرده و حتی استان‌های همجوار را نیز تحت تأثیر قرار داده است.

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی برای بهبود و کنترل گرد و غبار در قم به انجام رسیده است، اما این اقدامات را بسیار ناکافی دانست و گفت: باید اقدامات مصوب با همکاری همه دستگاه‌ها، تحت نظارت ستاد ملی مقابله با گرد و غبار در قم انجام شود.

سلاجقه ضرورت مشارکت جوامع بومی و محلی در کاهش معضل گرد و غبار در استان قم را نیز مورد توجه قرار داد و گفت: وضعیت چرای دام به ویژه شتر در این مناطق بحرانی باید محدودتر شود و معیشت جایگزین برای مردم مناطق فراهم شود.

معاون رئیس جمهور خواستار رسیدگی فوری به وضعیت کانون گرد و غبار سراجه شد و گفت: اعتبارات لازم برای نهال کاری در این منطقه و همچنین مالچ پاشی دوستدار محیط زیست در ۲۰۰۰ هکتار منطقه اختصاص خواهد یافت و این اقدام باید هرچه سریع‌تر انجام شود.

به گزارش آپارات نیوز، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست، در حاشیه بازدید از کانون‌های فعال گرد و غبار در استان قم، سه اصله نهال نیز در منطقه سراجه قم غرس کرد.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مقالات اجتماعی

تحقیقگر جامعه‌شناسی با تجربه در مطالعه تمدن‌ها و ارتباطات بین فرهنگ‌ها.
دکمه بازگشت به بالا