استانها

هشدار به مردم در مورد احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها در استان تهران

هشدار به مردم درباره احتمال آبگرفتگی مسیل ها در استان تهران

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به ویژگی های بارندگی تابستانی و احتمال طغیان در برخی رودخانه ها و نهرهای فصلی گفت: به مردم هشدار می دهیم از رودخانه ها دوری کنند.

حامد یزدی ظهر جمعه در گفت و گو با خبرگزاری برناستان تهران از صدور اخطاریه زرد رنگ هواشناسی در استان تهران خبر داد و اظهار داشت: از روز شنبه 24 مرداد لغایت دوشنبه 26 مرداد ماه افزایش ابرهای همرفتی پیش بینی می شود.

یزدی آنلاین وقوع بارندگی و طوفان و آبگرفتگی معابر را از جمله پیش بینی های هواشناسی عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه منطقه متاثر از این هشدار و خطرات مناطق شمالی استان به ویژه ارتفاعات پیش بینی می شود. ، از همه مردم خواهشمندیم که از کوهنوردی خودداری کنند از ارتفاعات و صعود خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به احتمال طغیان آبراهه ها و رودخانه ها افزود: با توجه به ویژگی های بارندگی تابستانی، احتمال بارش شدید باران و طغیان برخی از آبراه ها و رودخانه های فصلی دور از دسترس نیست. پیش بینی ها لذا تاکید می کنیم که مردم از کنار رودخانه ها و کانال ها دوری کنند و از رودخانه ها فاصله بگیرند.

وی در ادامه به پیش بینی وزش باد شدید، گرد و غبار، خطر سقوط اجسام و شکستن درختان اشاره کرد و گفت: منطقه متاثر از این مخاطرات در نیمه جنوبی و غرب استان پیش بینی می شود و در این راستا فاصله از سازه ها احتیاط تردد افراد مبتلا به بیماری های تنفسی و سالمندان، عدم پارک خودرو در کنار درختان و ساختمان های نیمه کاره، موقتاً مورد تاکید است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران مهمترین ماموریت مدیریت بحران بر اساس پیشگیری را مورد تاکید قرار داد و گفت: صدور و اعلام هشدارها، آگاه سازی مردم و پیشگیری از حوادث است، لذا از همه مردم می خواهیم هشدارها را جدی گرفته و مرتبط باشند. به آنها. برای انتقال به مرحله بعدی پیشگیری را به خوبی انجام دهیم.

یزدی آنلاین با اشاره به سیل اخیر گفت: طبق بررسی های انجام شده مشاهده کردیم که هشدارهای داده شده نقش مهمی در پیشگیری از سیل اخیر داشته است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا