حوادث

هشدار پلیس درمورد کلاهبرداری درپوشش قرض از دوستان

گزیده ها:

سرهنگ علی محمد رجبی در این باره گفت: یکی از عمده جرایم رخ داده در فضای مجازی در کشور متأسفانه مربوط به برداشت های غیرمجاز و کلاهبرداری مالی است که در این میان یکی از روش های کلاهبرداری کمک گرفتن از آشنایان است. پرداخت پول “

وی ادامه می دهد: از این طریق افراد سودجو به روش های مختلف به لیست دوستان یا دفترچه تلفن شهروندان دسترسی پیدا می كنند كه عمدتاً از طریق هك و دسترسی غیرمجاز به اینستاگرام ، تلگرام و … شهروندان و اطلاعات و شماره های تماس دوستان انجام می شود. آنها به طرق مختلف به اطلاعات دوستان مقتول دسترسی پیدا می کنند و صفحات و پروفایل های جعلی با نام و تصاویر شهروندان ایجاد می کنند و از این طریق با اعضای خانواده خود ارتباط مجازی برقرار می کنند.

رجبی گفت که جنایتکاران در مرحله بعدی پیام های خود را به دوستان خود ارسال می کنند ، بدون اینکه شهروند از دسترسی غیر مجاز خود مطلع شود یا یک پروفایل جعلی به نام خود ایجاد کند. این اتفاق می افتد که آنها مبلغی را به حساب او واریز می کنند و سپس شماره کارت برای این افراد ارسال می شود و ادعاهایی مانند آن شماره کارت را به یک شریک ، فروشنده و غیره ارسال می کنند. به طور خاص ، از مردم خواسته می شود مبلغ خود را به آن شماره منتقل کنند. سپرده گذاری

رئیس مرکز کشف و پیشگیری پلیس فتای ناجا از جرایم اینترنتی ادامه داد: به این ترتیب دارنده پروفایل نقشی ندارد و فقط از اعتبار وی در بین اعضای خانواده و دوستانش سو ab استفاده می شود و پول به حساب کلاهبرداران واریز می شود. به همین دلیل ، توصیه و هشدار مداوم پلیس به شهروندان این است که ابتدا باید در به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود و دوستانشان در فضای مجازی مراقب باشند تا هیچ کس نتواند به راحتی روابط را شناسایی کند و بستگان افراد را شناسایی کند. نه همچنین امنیت پروفایل و حساب کاربری آنها را در فضای مجازی ارتقا دهید تا احتمال سرقت یا سرقت از بین برود.

رجبی افزود: همچنین شهروندان باید توجه داشته باشند که در صورت مواجه شدن با چنین پیام ها و درخواست هایی ، باید خود شخص با آن تماس گرفته و پس از مکالمه تلفنی و اطمینان از صحت مشکل ، مبلغ را واریز و به این س andال و پاسخ پیام کوتاه ارسال کنید. ” مخصوصاً کافی نیست.

دکمه بازگشت به بالا