اقتصادی

همتی:نسبت به سرمایه‌گذاری در بازار ارز هشدار داده بودم/پیش‌بینی قیمت دلار

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز ، عبدالناصر همتی مواردی از جمله بی ثباتی در بازار ارز ، تجارت خارجی ، ذخایر ارزی کشور و حفظ ارزش پول ملی و کالاهای به جا مانده در گمرک را از جمله مهمترین دغدغه های نمایندگان در این جلسه عنوان کرده است. ذکر شد و افزود: رئیس جمهور تصمیمات خوبی گرفت و مقرر شد گمرک و وزارت صمت باید کالاهای اساسی ، مواد اولیه و کالاهای مورد نیاز کارخانه ها را در اسرع وقت تمیز کنند.

همتی با بیان اینکه مسئله مهم دیگر نحوه تعامل بین صادرکنندگان و واردکنندگان است ، افزود: بسته بندی خوبی برای ساده سازی روابط بین صادرکنندگان و واردکنندگان طراحی شده است که تعادل تجاری کشور را در نیمه دوم سال جاری متعادل می کند. کمک به رشد

بازار ارز به سمت ثبات حرکت می کند

وی با اعلام اینکه همه اقدامات تأثیر مثبتی در اقتصاد ایران و بازار ارز خواهد داشت ، افزود: عواقب این اقدامات به تدریج مشخص می شود.

وی با اشاره به اینکه اخیراً به سرمایه گذاران در مورد قیمت غیر واقعی ارز و خطرات موجود در بازار هشدار داده است ، گفت: “مردم کمی کاهش قیمت ارزهای خارجی را دیده اند و من فکر می کنم طی روزها.” این روند در آینده نیز ادامه خواهد یافت و بازار ارز به سمت ثبات حرکت خواهد کرد.

223227

دکمه بازگشت به بالا