حوادث

هموطنان مراقب پخش گاز مونواکسید کربن در فضاهای بسته باشند

رئیس مرکز اورژانس تهران از هموطنان مسافر خواست تا قبل از اسکان در محل استراحت نسبت به توزیع گاز منوکسید کربن در فضاهای بسته دقت کرده و از راه های فرار این گاز مطمئن شوند.

به گزارش آپارات نیوز، یحیی صالح طبری در این خصوص گفت: در شرایط آب و هوایی کنونی کشور با کاهش دما و سرمای بیش از حد برخی نقاط کشور مواجه هستیم و همسفران عزیز گاهی از اجاق گاز یا بخاری در فضاها استفاده می کنند. ” آنها چادرها، کمپ ها یا خانه هایی را که مدت زیادی از آنها استفاده نشده است بسته بندی می کنند.

وی افزود: در این صورت باید پنجره ها را باز کرد تا گاز مونوکسید کربن ناشی از آتش پیک نیک و بخاری از فضا خارج شود، در غیر این صورت آرام و آرام افراد گازگرفته می شوند.

رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: علائم گازگرفتگی ابتدا با سردرد، حالت تهوع، تاری دید و استفراغ همراه بوده و سپس سطح هوشیاری و در نهایت مرگ فرد را کاهش می دهد.

صالح طبری گفت: از هموطنان عزیز تقاضا داریم ابتدا دریچه های محل خود را بررسی کرده و از باز بودن فضای لوله بخاری اطمینان حاصل کنند تا دودهای ناشی از بخاری و بخاری به راحتی از کلمه فضاهای مسدود شده خارج شود.

وی یادآور شد: گاهی مشاهده می شد که پرندگان با ساختن لانه، سوراخ های لوله اگزوز را مسدود کرده و باعث بازگشت گاز مونوکسید کربن به منازل و محل اسکان مسافران می شدند.

رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: هموطنان و مسافران عزیز حتما این هشدارها را جدی بگیرند تا در بهترین روزهای سال جدید خانواده ها را با سهل انگاری داغدار نکنند.

به گزارش وبسایت وبدا، متاسفانه در روزهای اخیر تعدادی از هموطنان بر اثر بی توجهی به این هشدارها جان خود را از دست داده اند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا