ورزشی

همکاری دانشگاه آزاد و اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از خراسان جنوبی، تفاهم نامه همکاری بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی و دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی منعقد شد.
در مراسم امضای این تفاهم نامه
سید حسن هاشمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: در چند سال اخیر دانشگاه آزاد اسلامی اقدامات تحولی و توسعه ای زیادی انجام داده است.
هاشمی با اشاره به ابلاغ سند تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: این سند برنامه پنج ساله راهبردی و عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی تا سال 1405 برای اجرای سند دانشگاه آزاد اسلامی و سایر اسناد بالادستی در رشته. علم و فناوری
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی بر اساس اعلامیه آموزش و پرورش و سند تحول و تعالی، رویکرد جهادی به علم، فرهنگ، دانش و آموزش را هدف خود قرار داده است. .
وی با اشاره به برگزاری دومین رویداد ملی دانشگاه آزاد اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد تاسیس آن، گفت: در این رویداد ملی 1000 ایده و استارت آپ، 1000 شرکت فناوری خلاق و 1000 آزمایشگاه و زیرساخت تحقیقاتی شرکت کردند. دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و خراسان جنوبی جزو بهترین ها بودند.
وی ضمن قدردانی از مدیرکل و مسئولان سازمان آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی، گفت: تفاهم نامه مشترک دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی در حوزه آموزشی، پژوهشی و مهارتی قطعاً زمینه ساز برکات ارزشمندی برای استان خواهد بود.
حسن کامرانی فرد مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی نیز گفت: هدف از این تفاهم نامه بهره مندی از توان علمی، آموزشی و پژوهشی طرفین و توسعه همکاری ها در جهت تداوم و اثربخشی در سازماندهی شده است. ارتباط بین طرفین به منظور رفع نیازهای متقابل در توسعه مهارت.
وی گفت: آموزش های مهارتی سازمان فنی و حرفه ای زیر نظر سازمان جهانی کار است و این سازمان تمرکز ویژه ای بر حوزه های مهارتی دارد.
وی افزود: فرآیند ارزشیابی در سازمان آموزش فنی و حرفه ای بر اصول مهارتی متمرکز است.
وی با بیان اینکه گواهینامه های صادره از سازمان فنی و حرفه ای دارای کد بین المللی و قابل ترجمه است، گفت: آمادگی داریم از کارشناسان و متخصصان واجد شرایط دانشگاه در کمیته های تدوین و بررسی استانداردهای آموزشی و برگزاری مهارت آموزی استفاده کنیم. تست ها
در ادامه این جلسه مهندس حق پرست معاون آموزشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی و عطاءالله اژدری معاون آموزشی فنی و حرفه ای دانشگاه آزاد اسلامی استان گزارشی ارائه کردند. در قسمت مربوطه خود
من باید بگویم
ارائه فهرست اولویت های پژوهشی در قالب طرح های پژوهشی کاربردی و پایان نامه های دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد
– حمایت مادی و معنوی از طرح های تحقیقاتی، پایان نامه ها و پایان نامه های انتخاب شده توسط دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه با توجه به نیاز اداره کل.
– حمایت مادی و معنوی از همایش ها و نشست های علمی مرتبط با فعالیت های اداره کل
صدور مجوز تأسیس «مرکز مدیریت مهارت و مشاوره شغلی (TMC)» برای واحدهای واجد شرایط، پردیس‌های دانشگاهی و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای دانشگاه، مطابق ضوابط و مقررات موضوعه.

– هدایت طرح های تحقیقاتی، پایان نامه ها و پایان نامه های دانشجویی در موضوعات درخواستی اداره کل
– ایجاد سازوکار مناسب و معرفی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه برای بهره مندی از امکانات آموزشی این اداره کل
– تلاش برای اخذ مجوز و تأسیس «مرکز مدیریت مهارت و مشاوره شغلی» (TMC) برای واحدها، پردیس های دانشگاهی و آموزشکده های فنی و حرفه های واجد شرایط زیر مجموعه.
این بخشی از مفاد این تفاهم نامه است.
در پایان این جلسه، مرکز (TMC) با حضور رئیس جمهور هاشمی رئیس جمهور و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی و مهندس کامرانی فرد و مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی و مسئولان این سازمان، مرکز مدیریت مهارت و مشاوره فردی در محل معاونت آموزش عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند افتتاح شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا