استانها

هم‌افزایی کلید رونق اقتصاد جزیره و جامعه محلی

به گزارش آپارات نیوز از قشم ، علی درویش پور در این نشست که پس از مراسم تاسیس دو پروژه عمرانی اصلی این منطقه آزاد شامگاه شنبه 27 شهریور برگزار شد ، ضمن استقبال از حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان هرمزگان در این مراسم ، اظهار داشت: تعامل ، یکپارچگی و مدیریت یکپارچه کلید دستیابی به اقتصاد جزیره مرفه و جامعه محلی است.

وی ادامه داد: تقویت تولید و تقویت ساختارهای اقتصادی و همچنین مقاومت در برابر فشارهای سیاسی و فرهنگی تنها با همکاری همه مسئولان امکان پذیر است.

درویش پور همچنین به نقش ائمه جمعه شیعه و سنی در ایجاد وحدت دینی و اجتماعی در جزیره اشاره کرد و اذعان داشت: تلاش های مشترک علمای شیعه و سنی در قشم نقش مهمی در افزایش آگاهی و کارآمدی عمومی داشته و تأثیر بسزایی در ایجاد تفاهم در جامعه محلی جزیره ، که انسجام آنها برای دستیابی به توسعه اقتصادی ضروری است.

به گفته وی ، افزایش سطح تعامل بین نهادها ، ارگان ها و مسئولان استان و شهرستان با سازمان منطقه آزاد قشم ، به ویژه در ماه های اخیر ، نشان دهنده بهبود یکپارچگی ساختاری به منظور کمک به ایجاد توسعه و اقتصاد متوازن است. ثبات در جزیره.

سرانجام ، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خواستار برنامه ریزی ارتباطات بیشتر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان هرمزگان شد و از آنها دعوت کرد تا از پروژه های زیربنایی و اقتصادی جزیره برای حل دوگانگی حقوقی که گریبان مناطق آزاد را گرفته است دیدن کنند.

46

دکمه بازگشت به بالا