اقتصادی

هپکو تشنه کار است/سرعت پشتیبانی‌ها کم و موانع پابرجاست

آپارات نیوز / مرکزی در نامه ای خطاب به استاندار مرکزی و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ، شورای اسلامی کار هپکو ، با اشاره به تعیین سال جدید و با اشاره به بند 61 قانون حذف تولید رقابت و بهبود سیستم مالی ، اقدام فوری انجام می شود خواستار حمایت و رفع موانع و رفاه بخشش برای این واحد صنعتی شد.

به گزارش آپارات نیوز ، متن شهرام رمزی ، رئیس شورای اسلامی کار HEPCO خطاب به استاندار مرکزی و مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بود که نسخه ای از آن در اختیار آپارات نیوز قرار گرفت:

جناب آقای. آقازاده ، استاندار استان مرکزی

آقای سالاری عزیز

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی

وی با احترام ضمن قبول اطاعت و پرستش ، یادآوری می کند که نامزدی سال 1400 توسط مقام معظم رهبری بر اساس تولید ، حمایت و برچیدن و اشاره به این واقعیت که سال 1400 زمینه خوبی برای رونق و کاهش خواهد بود از تولید ، همه باید تلاش کنند تا از موانع عبور کنند و پشتیبانی لازم را در بخش تولید ارائه دهند.

متأسفانه پس از حدود ده سال ، نه تنها هیچ کاری برای رفع موانع تولید و پشتیبانی از HEPCO انجام نشده است ، بلکه به دلیل بازار بسیار سودآور واردات ماشین آلات راه سازی ، هر روز شاهد موانع بیشتری در عدم تولید در این شرکت هستیم. و به ویژه معادن ، که توسط برخی از افراد وابسته به پست های مدیریتی برای تصمیم گیری مدیریت می شوند ، موانع را برطرف می کنند و مشکلات Hepco را برطرف می کنند ، خطر بزرگی برای بادآوری آنها است ، و متاسفانه ، در همان زمان در سال جدید ، تمام تلاش ها برای وارد کردن ماشین آلات معدن صورت گرفت. شرکت هپکو با ظرفیت تولید بالا برای ماشین آلات معدنی در انتظار سفارش کارگران بزرگ استخراج معادن است و با واردات ماشین آلات معدنی بدون تخصص و متناسب با شرایط کشور و از همه مهمتر بدون حمایت و ضمانت عملاً به قبرستان ماشین آلات تبدیل شده است در ایران فقط سودهای کلانی از واردکنندگان حاصل می شود که خود در بالاترین سطح مدیریت و تصمیم گیری هستند.

با توجه به واردات ماشین آلات دست دوم واریز شده در گمرک و چاپ وزارت صمت ، ایمیدرو و معدنچیان و خانه معدن و سایر ارگان های دولتی ، واردات ماشین آلات صادر شده و باید در این شرکت تولید شود. و این موضوع توسط سازمانهای مربوطه مورد بررسی قرار گرفته و اقدامات لازم جهت جلوگیری از دسترسی و پاکسازی این دستگاهها انجام می شود. بهتر است به جای حمایت از واردات ، از صنعت محلی و ملی در کشور حمایت کنیم.

با توجه به موارد فوق ، پشتیبانی با سرعت بسیار کمی انجام می شود و موانع همچنان وجود دارد. از آنجا که کارگران هپکو آماده و تشنه کار و ساخت ماشین آلات معدن برای راه سازی و کشاورزی هستند ، هیچ پشتیبانی از تولید و پشتیبانی وجود ندارد و پیگیری های زیادی توسط مدیر عامل شرکت هپکو و مدیران مجموعه و همچنین کارگران انجام می شود. ، به تولید ملی ختم نمی شود و بنابراین این شرکت در پرداخت حقوق کارمندان و بخشی از حقوق ماه مارس و آوریل و سایر مزایا مانند برنامه ها با مشکل روبرو است. این فرصت به دلیل تورم بی نظیر به کارگران نسبت داده نشد و این موارد می تواند به نوبه خود منجر به مشکلات زیادی در اعتراضات اتحادیه های کارگری در آستانه انتخابات سرنوشت ساز ریاست جمهوری شود.

ظاهرا تسویه بدهی با مصوبات و نامه ها انجام می شود ، اما در عمل اگر بعد از 13 سال مکش آب هپکو به دلیل سو mis مدیریت عمدی توسط سازمان خصوصی سازی ، سرمایه در گردش برای شروع تولید برای شرکت هپکو باقی نمانده است ، به س answerالات زیر پاسخ دهید کارگران هپکو بسیار مهم و اساسی تلقی می شوند:

چرا بانک ها برای پرداخت تسهیلات بانکی سرمایه در گردش برای تولید و کمک به پرداخت حقوق کارمندان و صدور چک های صیادان به شورا و غیره با هم کار نمی کنند؟

چرا بانک ها جلوی صدور و ارائه ضمانت نامه های بانکی را می گیرند و ضمانت نامه بانکی را ارائه نمی دهند؟ هپکو توانست چندین پروژه را با قیمت مناسب به دست آورد ، اما به دلیل نداشتن ضمانت نامه بانکی قرارداد را از دست داد که این یکی از موانع انعقاد قرارداد است.

چرا تأمین اجتماعی ، به عنوان یک سهامدار عمده این شرکت ، برای تولید و پشتیبانی از موانع سرمایه در گردش مورد نیاز برای تولید ، حقوق پرسنل و بازنشستگی توسط کارکنان همکاری نمی کند؟ از آنجا که این شرکت طی چند ماه گذشته به دلیل کمبود سرمایه در گردش و عدم پرداخت دستمزد مشکلات زیادی را تجربه کرده است.

چرا این کار هنوز برای افزایش تولید و افزایش سرمایه از محل وجه نقد سهامداران انجام نشده است و آیا تأمین اجتماعی به شرکت افزایش سرمایه برای تولید می دهد یا به جای گرفتن بدهی آن را در جای دیگری خرج می کند یا به حساب خودش واریز می کند؟ ؟

پس از مراجعه های فراوان از سوی همه مسئولان و علی رغم تأیید تصویب سه قوه برای این شرکت ، کارت بازرگانی این شرکت با مشکل روبرو شد. تاکنون هیچگونه دستوری از طرف دولت و شرکتهای معدنی ، ساخت جاده و غیره وجود ندارد. نیامد. هپکو تولید کننده محصولات راه سازی (گریدر ، غلتک و کامیون ، بولدوزر ، بولدوزر ، خطوط لوله و بیل مکانیکی) و همچنین ماشین آلات کشاورزی (مورس ، تراکتور ، کوره های نیشکر) و بسیاری از نیروگاه ها ، نفت و سایر پروژه ها و هیچ چیز دیگر نیست در ساخت این محصولات ، hepco اجرا نشد و متأسفانه هیچگونه سفارش تولید با پیش پرداخت و کمک سرمایه در گردش در قرارداد فسخ نشد.

چرا مدیرعامل هپکو اراک در این ماه به اهداف سیاسی مسئولان پاسخ نداد و شرکت را ترک کرد و استعفا را به هیئت مدیره ارائه داد؟ چرا در طی چند سال حدود ده مدیر عامل شرکت برای اهداف سیاسی وارد این شرکت شده و از آن خارج شدند؟ و این مشکلات تولید را دو چندان کرد.

سرانجام ، با توجه به تعیین سال جدید توسط رهبر معظم انقلاب به عنوان “تولید ، حمایت و از بین بردن” و همچنین طبق بند 61 قانون حذف موانع تولید رقابت پذیر و بهبود سیستم مالی و ضرورت اطلاع رسانی و استفاده از ستاد برای تسهیل و حذف. موانع تولید به عنوان یک سیاستگذار و تصمیم گیرنده مربوطه ، ما می خواهیم در اسرع وقت برای حمایت و رفع موانع و رونق بخشیدن به این واحد صنعتی توانمند ، اقدام فوری انجام شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا