اقتصادی

واکنش کاربران آپارات نیوز به عرضه اینترنتی برنج و گوشت/ بخشی از خانوارها به اینترنت دسترسی ندارند؛ دولت به فکر چاره دیگری برای کنترل گرانی‌ها باشد

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز، گرانی های اخیر در بازار اقلام اساسی باعث کوچک شدن سفره خانوار این روزها شده است; در این شرایط است که چند روزی است که دولت برای تنظیم بازار و کنترل تورم، سیاست توزیع آنلاین گوشت، مرغ، برنج و سیب زمینی را اجرا می کند.

برخی کارشناسان معتقدند اجرای محدود این سیاست نمی تواند بازار اقلام اساسی را تنظیم کند و دولت باید در این زمینه سیاست منسجمی داشته باشد.

اما اکنون این سوال مطرح است که آیا دولت با سیاست تامین اینترنت خود می تواند در تنظیم بازار کالا موفق باشد؟ کاربران آپارات نیوز دیدگاه جالبی در این زمینه داشته اند.

یکی از کاربران آپارات نیوز نوشت: فکر می کنم چون فراگیر نیست و همه مردم یا دسترسی ندارند یا توان فنی ندارند، نمی تواند مشکلی را در درازمدت حل کند. بنابراین دولت باید واقعا راه حلی بیابد.

کاربر دیگری گفت: همین ISP ها مدتی است که با دلال ها کار می کنند و فقط به فکر منافع خود هستند.

کاربر متذکر شد: واردات برنج، تخم مرغ و سیب زمینی مشکلی را حل نمی کند.

یکی از کاربران آپارات نیوز نوشت: ماندگاری از کجا می آید؟ این در مورد ایجاد پول است. چرا پول خلق می کنند؟ تا بتواند کسری بودجه کشور را جبران کند. تا زمانی که راه حل هایی که اکثر کشورهای دنیا انجام نمی دهند، هر سال کالاها گرانتر می شوند، زیرا با خلق پول، عرضه پول افزایش می یابد و در نتیجه قیمت کالا افزایش می یابد. دولت ها مقصر اصلی هستند. بنابراین قیمت گذاری در 43 سال گذشته نتوانسته مشکل را حل کند.

کاربری گفت: ابتدا وقتی کالا را می بینیم و می خریم کلاه می گیریم. چیزی که او می خواهد خرید چیزی است که ندیده است. دوم، اکنون به چند فروشگاه آنلاین نگاه کنید. قیمتی که ارائه می دهند بالاتر از بازار است. علاوه بر این، هزینه حمل و نقل نیز اضافه می شود.

کاربر دیگری گفت: نمی بینم. تمام دنیا به صورت آنلاین با تورم مبارزه می کنند.

کاربر خاطرنشان کرد: حداقل نظارت بر این نوع ارائه آسان تر است.

کاربر دیگری گفت: در اقتصاد بیمار ما این چیزها به درد نمی خورد. توجه داشته باشید که اکثر خانواده ها و افراد به راحتی به اینترنت، تلفن همراه و کامپیوتر دسترسی ندارند. مشکلات کشور ما در همه امور به هم مربوط است. اینها فقط برخی از ابزارهای اشتراک گذاری هدف گذاری هستند که می توانید استفاده کنید.

223225

دکمه بازگشت به بالا