حوادث

ورود سامانه بارشی جدید به کشور

گزیده ها:

صادق ضیاییان در گفت وگو با آپارات نیوز اظهار داشت: طبق آخرین نقشه های هواشناسی امروز (12 آذر) سامانه بارشی در غرب ، جنوب غرب و مرکز کشور شامل استان های ایلام ، خوزستان ، چهارمحال و بختیاری ، کهگیلویه و بویر- است. احمد ، لرستان ، کرمانشاه ، کردستان. ، همدان ، مرکزی ، شمال و غرب فارس ، شمال بوشهر و خلیج فارس فعال هستند.

وی ادامه داد: از اواخر امروز فعالیت این سامانه بارشی شامل استان های اصفهان ، قم و استان های پراکنده تهران ، البرز ، سمنان و خراسان رضوی است که باعث بارندگی ، مه و رعد و برق در استان های جنوبی می شود. و برق می گیرد. در ارتفاعات این مناطق بارش برف و مه غلیظ دور از انتظار نیست.

ضیاییان با بیان اینکه شدت باران امروز (چهارم آذرماه) در شمال و شرق خوزستان ، لرستان و نیمه غربی چهارمحال و بختیاری خواهد بود ، افزود: فردا (چهارم آذرماه) باران در غرب و جنوب غربی خواهد بود. کشور ضعیف شده است. در این روز علاوه بر استانهای ذکر شده در استانهای قزوین ، خراسان شمالی ، گیلان ، مازندران ، گلستان و اردبیل شرقی ، بارش پراکنده باران پیش بینی می شود.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ، فردا نیز در ارتفاعات البرز مرکزی و استان خراسان رضوی شمالی برف می بارد.

وی با اشاره به اینکه در بیشتر مناطق کشور طی جمعه (4 دسامبر) جو آرام است ، اظهار داشت: البته در شمال خلیج فارس ، بوشهر ، برخی مناطق خوزستان ، غرب فارس ، غرب دریای خزر و اواخر غرب گیلان و شرق اردبیل. باران و باد پراکنده دور نیستند.

ضیائیان با بیان اینکه با ورود سامانه بارشی فعال جدید به کشور در روز شنبه (6 دسامبر) بارش ها در نیمه غربی کشور گسترش فراوانی خواهد یافت ، افزود: فعالیت این سامانه در شمال غربی کشور ضعیف تر است کشور خواهد بود طی روز یکشنبه (7 دسامبر) ، با افزایش باران ، فعالیت ها بیشتر مناطق کشور به جز هرمزگان ، سیستان-بلوچستان و نیمه جنوبی استان کرمان را تحت پوشش قرار داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: شدت بارندگی روز یکشنبه (7 آذرماه) در استان های کرمان ، بوشهر شمالی ، زاگرس مرکزی و غرب دریای خزر شدت می گیرد.

در پایان مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (4 آذر) نیمه ابری تا ابری همراه با مه صبحگاهی ، باران پراکنده در چند ساعت و وزش باد با حداقل دمای 5 و حداکثر دما 12 درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (4 دسامبر) ، کمی ابری تا ابری همراه با گرد و غبار صبح ، وزش باد در چند ساعت و با احتمال بارش پراکنده باران با حداکثر و حداقل دمای 11 و 5 درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.

دکمه بازگشت به بالا