اقتصادی

پرداخت تسهیلات نهضت ملی مسکن آغاز شد/سقف تسهیلات چقدر است؟

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی شب گذشته در پخش زنده یک برنامه تلویزیونی گفت: ساخت مسکن در کشور به مدت یک سال و نیم نیاز دارد. در نتیجه برای رسیدن به چهار میلیون واحد مسکونی تا پایان دولت سیزدهم باید هدف مورد نظر را در دو فاز دو میلیونی دنبال کنیم تا به تعهد خود عمل کنیم.

قاسمی یکی از محدودیت های نهضت ملی مسکن در استان های شمالی را محدودیت زمین عنوان کرد و گفت: بخشی از این زمین ها به روش های مختلف تامین شد و برای مابقی نیز روز جمعه 13 اسفندماه پیگیری می شود. بخش.”

وی با اشاره به اینکه در اکثر استان های کشور زیرساخت های لازم برای نهضت ملی مسکن مهیا شد، گفت: استان آذربایجان شرقی یکی از استان هایی است که بخش بزرگی از زیرساخت ها را برای انجام فعالیت های اجرایی آغاز کرد. در همین راستا الحاقاتی به شهر همدان نیز داشتیم و در کرمانشاه نیز در چند روز گذشته 20 هزار واحد مسکونی در سراسر استان و حدود 10 هزار واحد در شهر کرمانشاه تخریب شده است.

وی با بیان اینکه از 2 میلیون واحدی که در دستور کار داریم تا پایان سال زمینه را برای 2.4 میلیون واحد فراهم می کنیم.

قاسمی با تشریح و اعلام سقف وام هر واحد گفت: بر اساس توافق با هیات پول و اعتبار، سهم هر واحد و استان را از نظر سقف وام اعلام کردیم، در این راستا سهم شهرهایی مانند تهران و مرکز استان را مشخص کردیم. 400 میلیون تومان بود به همه بانک ها ابلاغ شده و بانک ها با اقساط 20 ساله شروع به کار کرده اند و الان و تا زمانی که شرایط پیش نیاید تسهیلات افزایش نمی یابد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: همچنین 40 هزار میلیارد تومان برای ودیعه مشمولان در شرایط فعلی به عنوان ودیعه اجاره پیش بینی شده است که در سایت word وزارت راه و شهرسازی اعمال می شود. توسعه و مردم می توانند با توجه به ثبت نام، تسهیلات مذکور را دریافت کنند.

223223

دکمه بازگشت به بالا