حوادث

پرونده مرحوم “مهران سماک” از طریق دادسرای نظامی گیلان در مرحله رسیدگی است

آپارات نیوز/گیلان معاون حقوقی فرماندهی انتظامی گیلان گفت: پرونده مرحوم «مهران سمک» در دادسرای نظامی گیلان در حال رسیدگی است.

به گزارش آپارات نیوز به نقل از پلیس نیوز گیلان، سرهنگ محمود رجبی ضمن تشریح نحوه رسیدگی و رسیدگی به ابعاد پرونده مرحوم «مهران سمک» گفت: پس از شکست تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل آمریکا، یک تجمع تعدادی از اغتشاشگران در بندر انزلی، سد معبر و هنجارشکنان به منظور برهم زدن نظم و امنیت شهر بوده و با توجه به حساسیت ایام و لزوم جلوگیری از سوء استفاده احتمالی فرصت طلبان، مانع از آسیب رساندن به اموال عمومی و شهروندان می شود. موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در جریان تجمع اخلالگران نظم و امنیت و تجمع خودروهای هنجارشکن، مرحوم سوماک مورد اصابت گلوله ساچمه زنی قرار گرفت و متأسفانه بر اثر شدت جراحات وارده فوت کرد، لذا با توجه به اهمیت موضوع، اقدامات فنی و کارشناسی انجام شد. بلافاصله با هماهنگی قضایی دستگیر شدند. تعدادی از مظنونان و متهمان این حادثه نیز شناسایی و دستگیر شدند.

رجبی به مسئولیت فرماندهان انتظامی در قبال حوادث و وقایع رخ داده در سطح حوزه امنیتی تحت امرشان اشاره کرد و افزود: پلیس به عنوان حافظ نظم و امنیت جامعه خود را موظف به برخورد با پلیس می داند. وقوع هر گونه جرم یا جرم

معاون حقوقی فرماندهی انتظامی گیلان افزود: بر اساس حکم مقام قضایی پرونده تعدادی از افراد از جمله سرهنگ سیدجعفر جوانمردی فرمانده سابق انتظامی شهرستان بندرانزلی در ارتباط با موضوع در دست بررسی است. مرحوم مهران سمک به اطلاع مقام قضایی خواهد رسید.

وی با گلایه از برخی شبکه های خبری و شبکه های اجتماعی به دلیل مخالفت و انتشار عجولانه اخبار این پرونده که همچنان در مرحله رسیدگی است، خاطرنشان کرد: فرماندهی انتظامی استان گیلان حق شکایت از مواد 91، 96 و 191 را دارد. قانون آیین دادرسی کیفری مصوب 1392 وکیل این پرونده را برای خود محفوظ داشته و حتما از طریق مراجع قضایی انجام خواهد داد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا