حوادث

پلیس فتا: والدین نگران «مومو» نباشند

رئیس پلیس کشف و پیشگیری از جرایم اینترنتی پلیس FATA با اشاره به ارسال کلیپ های ‘Momo’ برای برخی از کاربران ، به ویژه دانش آموزان ، گفت: ‘والدین باید در این زمینه دقت بیشتری داشته باشند و تهدیدات فرستندگان کلیپ های ‘Momo’ به طور جدی. اضطراب را به فرزندان خود منتقل نکنید.

به گزارش آپارات نیوز ، سرهنگ علی محمد رجبی بیانیه: موضوع ارسال پیام و کلیپ به نام “مومو” به طور خاص در دستور کار پلیس FATA قرار دارد و به زودی افراد داخلی با هدف آزار و اذیت دانش آموزان درگیر قانون می شوند.

وی از والدین خواست در صورت مواجه شدن فرزندشان با محتوای “مومو” با آنها صحبت کنند و نگرانی های آنها را کاهش دهند زیرا والدین درک بهتری از تهدیدهای فضای مجازی و شبکه های اجتماعی دارند.

رجبی افزود: در روزهای اخیر بار دیگر شاهد چالش “مومو” در برخی از استان های کشور به ویژه استان های جنوبی بوده ایم و برخی از کاربران که اکثر آنها دانشجو بودند پیام هایی در رابطه با محتوا و تصاویر دریافت کرده اند Momo ‘حاوی ‘دریافت پیام و کلیپ از چالش “Momo” بیشتر از طریق برنامه WhatsApp انجام می شود.

وی این موضوع را توضیح داد و گفت: “Momo” یک حساب WhatsApp است که در آن کاربر اولین لینک “Momo” را دریافت می کند و پس از شروع مکالمه با یک حساب Momo ، شخص به رفتارهای خطرناک دعوت می شود. بودن.

رجبی در ادامه گفت: برخی از کاربران واتس اپ پیام های ایرانی و برخی حساب های خارجی را به زبان ایرانی دریافت کرده اند که درخواست شرکت در چالش “مومو” را دارند. تحقیقات گسترده توسط پلیس FATA نشان داد که بیشتر این پیام ها با انگیزه آزار و اذیت ارسال شده است.

وی افزود: متأسفانه برخی از خانواده ها پس از ارسال پیام و كلیپ از چالش ‘مومو’ به فرزندان خود ، به جای راه حل های فنی و گفتگو با آنها ، نگرانی های بیشتری را به فرزندان خود منتقل كرده و باعث اضطراب فرزندان خود شدند. “

رئیس پلیس فتا کشف و پیشگیری از جرایم اینترنتی پلیس موج آزار و اذیت جدید موسوم به ‘مومو’ را افزایش حضور دانشجویان در اینترنت دانست و اظهار داشت: پلیس فتا قبلا در مورد احتمال هشدار داده بود خطرات مدارس با استفاده از WhatsApp. اما متأسفانه ، ما همچنان شاهد تشکیل کلاسهای مجازی به جای برنامه “خوشحال” در واتس اپ هستیم و والدین مجبور می شوند اینترنت نامحدودی را در زمینه پیام رسان خارجی به فرزندشان ارائه دهند و این مسئله چنین مشکلاتی را ایجاد می کند. آورده شده.

رجبی از والدین و معلمان خواست كه به دانش آموزان اشاره نكنند كه از پیام رسان های خارجی برای آموزش مجازی استفاده كنند و مراقبت های لازم را انجام دهند و اگر به هر دلیلی به تختی غیر از “خوشحال” نیاز دارد برنامه برای استفاده مجبور به استفاده از پیام رسان های داخلی.

وی مهمترین راهکار جلوگیری از این مشکلات را حفاظت از داده های خصوصی و عدم افشای اطلاعات در شبکه های اجتماعی و آموزش استفاده صحیح از فضای مجازی دانست و گفت: امیدواریم آموزش و والدین از طریق آموزش های لازم تا دانش آموزان با چنین مشکلاتی روبرو شوند. ” برای جلوگیری از.

به گزارش پایگاه خبری رجبی ، وی سرانجام از هموطنان خود خواست مشکلات و موارد مشکوک را در فضای مجازی با وب سایت پلیس فتا www.cyberpolice.ir یا شماره تماس 096380 در میان بگذارند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا