فرهنگ و هنر

پیام محقق داماد برای درگذشت محمود دعایی

آیت الله سید مصطفی محقق داماد در پیامی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی رئیس موسسه مطبوعاتی اطلاعات را تسلیت گفت.

به گزارش آپارات نیوز، صفحه دکتر. بنیاد محمود افشار پیام رئیس گروه معارف اسلامی فرهنگستان علوم را به شرح زیر منتشر کرد:
جواهر پیروزی من

سوگواری رحلت سید بزرگوار نسل رسول خدا(ص)، تمثال اخلاق حسنه، خضوع، طهارت، امانت و صداقت، مرحوم حاج سید محمود دعایی، تاب صره، صاحب الفضائل و فرهنگ عزادار شد اینجانب ضمن ابراز همدردی عمیق با بازماندگان آن مرحوم، صبر جمیل و اجر جزیل از درگاه خداوند متعال مسئلت می نمایم و از درگاه خداوند متعال روح بلند آن حقیقت شیرین را در جوار الطاف خاص خود مسئلت می نمایم.

سید محمود دعایی در 30 فروردین 1330 در شهر یزد به دنیا آمد. وی از سال 1359 مسئولیت مؤسسه اطلاعات را بر عهده داشت. وی از سال 1366 در مجمع روحانیون محارب عضویت داشته و از ابتدا تا سال 1383 نماینده شش دوره ابتدایی مجلس شورای اسلامی بوده است.

دعایی در مدت اقامت امام در نجف یکی از یاران امام بود. وی همچنین بین سال های 1357 تا 1358 سفیر ایران در عراق بود.

این روحانی فعال در عرصه رسانه در سال 1393 موفق به دریافت نشان افتخار در عرصه فرهنگ و هنر شد.

دعایی همچنین به عنوان فرهنگی که این جایزه را به موزه حضرت علی بن ابیطالب(ع) قم تقدیم کرد، از سوی انجمن دفاع از آزادی مطبوعات، موفق به دریافت قلم زرین شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی در بسیاری از مراسم ترحیم هنرمندان و فعالان عرصه فرهنگ و هنر حضور یافت و نماز میت به امامت ایشان اقامه شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا