ورزشی

پیروزی مقتدرانه تیم والیبال نوجوانان ایران برابر جمهوری چک – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، تیم والیبال جوانان ایران در دیداری حساس و هیجان انگیز با نتیجه قاطع 3 بر صفر جمهوری چک را شکست داد تا به جمع 8 تیم برتر جام جهانی و آرژانتین صعود کند.

تقابل حساس ، نفس گیر و جذاب ایران و جمهوری چک برای صعود به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان با برتری سه بر صفر ایران به پایان می رسد.

شاگردان مسعود آرمات مرحله گروهی این مسابقات را با عملکردی قابل قبول ، 3 برد ، 1 باخت ، 9 امتیاز و مقام دوم در گروه A به پایان رساندند.

جمهوری چک یکی از مدعیان گروه B بود و با 2 برد ، 2 باخت ، 7 امتیاز به پایان رسید و در گروه سوم شد.

جنگ بین ایران و جمهوری چک برای تعیین تیم صعود کننده به 8 تیم برتر با یک بازی برجسته بین دو تیم در ست اول آغاز شد. جایی که امتیاز 26 بر 24 به نفع ایران بود تا کشمش را تعقیب کند تا در ست دوم جذاب تر به مرحله دوم مسابقات صعود کند.

در این ست جوانان ایرانی شروع خوبی داشتند و با ایجاد اختلاف امتیاز با حریف ، پیشرفت تیم را حفظ کردند و در نهایت با ثبت امتیاز 25 بر 20 ، ست سوم را به سود خود آماده کردند. ؛ جایی که دور برد ایران ادامه دارد و در دیداری کاملاً یک طرفه ، ایران به امتیاز 25 بر 13 می رسد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود می کند.

شاگردان مسعود آرمات فردا در سومین دور این رقابت ها به مصاف آرژانتین می روند.

قابل ذکر است که در این مسابقه با تصمیم کادرفنی ، یوسف کاظمی ، یونس جوان ، امیر احمد گلزاده ، پوریا حسین خانزاده ، عرشیا بهنژاد ، عرفان نوروزی و سجاد جلودریان (لیبرو) به عنوان ترکیب اصلی وارد زمین شدند.

اولین تیم چک نیز شامل یاکوپ کلیمون ، ییری باندا ، شیمون بیکنار ، دیوید کلادور ، یان جراسک ، لوکاس دات و ماکی شالک (لیبرو) بود.

هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان (زیر 19 سال) از 2 تا 11 شهریور به میزبانی ایران (تهران) در دو سالن با ظرفیت 12000 نفر و سالن فدراسیون والیبال برگزار می شود.

دکمه بازگشت به بالا