فرهنگ و هنر

پیشنهاد تاسیس بنیاد نظامی به شورای عالی انقلاب فرهنگی

در جلسه تجلیل از کارکنان ستاد یادواره حکیم نظامی توسط محمود شالویی، دستیار وزیر فرهنگ و رهبری و رئیس ستاد، پیشنهاد تشکیل بنیاد نظامی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد.

به گزارش آپارات نیوز و با مراجعه به مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و رهبری، محمود شالویی، مشاور وزیر فرهنگ و رهبری، از همکاری و حمایت سازمان ها و نهادهای فعال در یادمان حکیم نظامی برخوردار است. ایمان ستاد جشن موفقیت آمیز حکیم نظامی و با مجوز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیشنهاد تشکیل بنیاد بین المللی حکیم نظامی را به دیوان عالی انقلاب فرهنگی ارسال کردیم تا در معرفی این موضوع دقت بیشتری داشته باشیم. شاعر فارسی زبان

وی افزود: از دستگاه های ذیربط تقاضا داریم همچنان در معرفی حکیم نظامی کوشا بوده و با تلاش و اقدام ارزشمند خود نام و آثار حکیم نظامی را زنده نگه دارند.

رئیس این ستاد با اشاره به برخی اقدامات و فعالیت های حکیم نظامی در مراسم بزرگداشت حکیم نظامی گفت: در تمامی استان ها برنامه های متنوعی به ویژه از سوی ادارات فرهنگ و مشاوره اسلامی شهرستان ها و کتابخانه های عمومی برگزار شد. به احترام این حکیم نظامی. که قابل تقدیر است.

مدیرکل این وزارتخانه تاکید کرد: باید آثار بیشتری از حکیم نظامی در حوزه های مختلف هنری تولید شود و برنامه های متنوعی در این زمینه داشته باشیم. حوزه های مختلف از جمله: انجمن آثار و مفاخر، فرهنگستان هنر، سازمان صدا و سیما، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزنی های فرهنگی، موزه هنرهای معاصر، شهرداری تهران، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی و معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی. و رهبری اسلامی، وزارتخانه های میراث فرهنگی و آموزش و پرورش و … همکاری خوبی برای برگزاری برنامه های بزرگداشت حکیم نظامی داشته اند.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم توسعه بخش های مختلف برای همکاری مشترک در زمینه تکریم حکیم نظامی تاکید کرد.

رئیس ستاد یادواره حکیم نظامی افزود: یکی از برنامه های دولت مردمی برقراری ارتباط صمیمانه فرهنگی و ادبی بین دولت و مردم است چرا که از این طریق برنامه های فرهنگی و هنری منسجم و ماندگارتر می شود. موضوع محرومیت زدایی از برنامه های فرهنگی و هنری یکی از برنامه ها و سیاست های دولت مردمی است و سعی می کنیم چهره های گمنام ادبی و فرهنگی کشورمان را معرفی کنیم.

وی درباره همکاری مشترک با نهادها و ادارات مختلف برای معرفی حکیم نظامی ادامه داد: آماده همکاری برای تولید فیلمنامه، فعالیت های پژوهشی، تولید محتوا و … هستیم.

در این جلسه تعدادی از اعضای حاضر گزارشی از فعالیت های خود در تجلیل از حکیم نظامی و نظرات و پیشنهادات خود در این خصوص ارائه کردند.

محمود شالویی در پایان با اهدای لوح از خدمات و زحمات اعضای ستاد یادبود حکیم نظامی قدردانی کرد.

در این دیدار مهدی نورعلیشاهی رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، کاوه خورابه قائم مقام انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، احمدی رئیس شبکه آموزش، حبیبی رئیس حوزه فرهنگی شبکه رادیویی، کیان، مدیرعامل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اسماعیلی، دبیر فرهنگستان هنر، اکبر ایرانی، مدیرعامل موسسه میراث مکتوب، علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد. و رهبری، شیروی، مدیرکل مطبوعات خارجی، افراسیابی، معاون مرکز توسعه فرهنگ و هنر در فضای مجازی و ….

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا