اقتصادی

پیش‌گویی رییس اتحادیه طلا از قیمت سکه/ با این شرط منتظر ریزش قیمت سکه باشید

نادر بذرافشان در گفت وگو با خبرگزاری آپارات نیوز، با اشاره به سیاست عرضه ربع سکه در بورس کالا، اظهار کرد: در حال حاضر قیمت سکه های عرضه شده در بورس بسیار مهم است و باید دید چه می شود. نرخی که دولت و بانک مرکزی برای سکه های عرضه شده در بورس تعیین می کنند، زیرا این موضوع نقش بسیار مهمی در کاهش حباب سکه خواهد داشت.

وی افزود: در هفته های اخیر قیمت ربع سکه به 9 میلیون و 800 هزار تومان رسید و پس از آن به 8 میلیون و 800 هزار تومان رسید.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: امیدواریم با عرضه ربع سکه در روز شنبه و نرخ تعیین شده از سوی بانک مرکزی، شاهد کاهش بیشتر حباب سکه در بازار باشیم.

بذرافشان تصریح کرد: اکنون اکثریت قیمت ربع سکه (40 درصد قیمت) حباب است و تعیین قیمت پایین ربع سکه از سوی بانک مرکزی می تواند نقش مهمی در ادامه روند کاهشی داشته باشد. حباب زدن و کاهش قیمت ربع سکه در بازار.

وی تاکید کرد: به نظر من اگر دولت شروع به عرضه نیم سکه و سکه تمام در بورس کند، می تواند نقش مهمی در روند قیمت ها در بازار داشته باشد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر خاطرنشان کرد: امیدوارم مدیریت دولت در عرضه سکه در بورس ادامه داشته باشد زیرا می تواند اثرات مثبتی بر جای بگذارد و باعث ثبات نسبی نرخ ها در بازار شود و از نگرانی مردم نسبت به نرخ باشد. افزایش قیمت و حباب ارز و کاهش افزایش قیمت طلا.

مشروح گفتگو با نادر بذرافشان را (اینجا) بخوانید.

223225

دکمه بازگشت به بالا