حوادث

پیش‌بینی وضعیت هوا در ۳ روز آینده/ در این مناطق هوا گرم می‌شود

گزیده ها:

صادق ضیاییان با اشاره به اینکه سامانه بارشی امروز (27 آذرماه) در جنوب غربی ، غرب ، شمال غربی ، دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین ، البرز ، تهران و برخی مناطق مرکزی کشور فعال است ، اظهار داشت: فردا (17 دسامبر) بارش در جنوب غربی و غرب ادامه دارد و بارش پراکنده در فاصله کمی از شمال غربی ، دامنه های جنوبی البرز و مرکز کشور قرار دارد.

وی گفت: طی این دو روز افزایش نسبی دما در سواحل شمالی و شمال شرقی کشور مشاهده می شود. پیش بینی در نوار شمالی.

ضیاییان ادامه داد: این سامانه بارشی از شنبه (30 آذر) و در جنوب شرقی و شرق کشور در روز یکشنبه (30 آذر) در غرب ، جنوب غربی ، دامنه های جنوبی البرز ، شمال اصفهان ، جنوب سمنان و خراسان رضوی فعال است. در پایان روز از مرزهای شرقی عبور می کند.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی دو روز بارش پراکنده باران در غرب ساحل شمال و ارتفاعات البرز رخ خواهد داد: بارش باران در مناطق سردسیر و کوهستانی به صورت باران و برف و در استانهای جنوبی با رعد و برق. این برق خواهد بود.

به گفته وی ، امروز (17 دسامبر) در شمال خوزستان ، لرستان ، جنوب ایلام ، همدان ، شرق کرمانشاه و جنوب آذربایجان غربی و طی روز پنجشنبه (17 دسامبر) در شرق خوزستان ، چهارمحال و بختیاری ، شمال است در کهگیلویه و بویراحمد ، غرب اصفهان و جزایر شمال خلیج فارس باران شدیدتری خواهد داشت.

ضیاییان افزود: طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (16 و 17 دسامبر) در شمال خلیج فارس و طی روزهای جمعه و شنبه (28 و 29 دسامبر) مواج دریای خزر پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره هوای تهران طی دو روز آینده گفت: هوای تهران فردا (26 آذرماه) در برخی ساعات ابری همراه با باران با حداقل دمای هوا طی روز جمعه 2 و حداکثر 7 درجه سانتیگراد است. 28 آذر) نیز کمی ابری و در بعضی ساعات همراه با وزش باد با حداقل دمای یک و حداکثر دمای 9 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

دکمه بازگشت به بالا