اقتصادی

پیش بینی افزایش ۳۰ درصدی تولید میگوی پرورشی

پیش بینی افزایش 30 درصدی تولید میگوی پرورشی

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران گفت: با افزایش مزارع پرورش میگو در سال 1401 پیش بینی می شود امسال با افزایش 30 درصدی شاهد تولید 75 هزار تن میگو باشیم.

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز، سید حسین حسینی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران با تاکید بر تحقق سیاست های کلان سازمان شیلات در صنعت پرورش میگو گفت: با مدیریت صحیح و همکاری کشاورزان بخش خصوصی، در حال انجام است. اکنون شاهد رونق پرورش میگو و افزایش تولید سالانه این محصول مهم شیلاتی هستیم.

حسینی با اشاره به تولید 58 هزار تن میگوی پرورشی در سال گذشته اعلام کرد: با افزایش مزارع پرورش میگو در سال 1401 پیش بینی می شود امسال با افزایش 30 درصدی شاهد تولید 75 هزار تن میگو باشیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران در ادامه با اشاره به اینکه شیوع بیماری ها در مزارع پرورشی یکی از دغدغه های اصلی پرورش دهندگان است، گفت: برای رفع این مشکل اقدامات ویژه ای از سوی کارشناسان مربوطه انجام شده است. یکی از مهمترین آنها تهیه لاروهای ایمن شده در برابر بیماری است.

به گفته حسینی، مزارع پرورش میگو در پنج استان ساحلی کشور در بوشهر، هرمزگان، خوزستان، گلستان و سیستان و بلوچستان مستقر هستند و هر ساله بر اساس تقاضای سرمایه گذاران بخش خصوصی بر میزان مزارع کشت می شود.

رئیس سازمان شیلات ایران در ادامه با تاکید بر اینکه میگوی پرورشی کشورمان به بیش از 30 کشور جهان صادر می شود، افزود: عمدتاً مقصد اصلی صادرات آب به کشورهای جنوب شرق آسیا، کشورهای عربی و اروپایی است.

حسینی برای اولین بار درباره صادرات مستقیم میگوی پرورشی به چین توضیح داد: صادرکنندگان در حال جذب بازارهای جدید به ویژه در اروپا هستند. روسیه نیز یکی از بازارهای جدید و عمده آبزیان ایرانی و میگوی پرورشی محسوب می شود و سال به سال شاهد افزایش صادرات آبزیان به این کشور هستیم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا