فرهنگ و هنر

پیکر حجت‌الاسلام حکیمی در حرم مطهر رضوی تشییع شد

آپارات نیوز / خراسان رضوی پیکر حجت الاسلام والمسلمین علی حکیمی ، پژوهشگر قرآن و از نویسندگان دائرlopالمعارف زندگی ، در حرم مطهر رضوی تشییع شد.

در مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام والمسلمین علی حکیمی که صبح امروز 24 تیر در حرم مطهر رضوی برگزار شد ، آیت الله سید جعفر سیدان بر پیکر این قرآن پژوه نماز جماعت اقامه کرد.

پس از درگذشت حجت الاسلام والمسلمین علی حکیمی وزیر فرهنگ و رهبری اسلامی پیام تسلیت صادر کرد. در پیام سید عباس صالحی آمده است:

“مرگ متفکر خلاق حضرت حجت الاسلام والمسلمین علی حکیمی موجب اندوه و احساسات شده است. وی زندگی خود را وقف خدمت به دانش و نشر معارف اهل بیت (ع) کرد و با سلوک تربیتی و اخلاقی بسیار بر شاگردان و اصحاب خود تأثیرگذار بود. من به خانواده و عموم بازماندگان ، به ویژه اخوان بزرگوارشان ، مقام معظم رهبری استاد محمدرضا حکیمی و دانشمند ارجمند حجت الاسلام والمسلمین محمد حکیمی صمیمانه تسلیت می گویم. استغفار و فضل و قرب بزرگ خداوند به اهل بیت (ع) را طلب می کنم و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل آرزومندم.

مدیر حوزه علمیه خراسان همچنین با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام والمسلمین علی حکیمی را تسلیت گفت. در پیام آیت الله سید مصباح عاملی آمده است:

در دنیای جستجو ، تحقیق و داشتن معنی خاص با قلم. وجود علم و تبلیغات با هنرمندی و نوشتن در زمینه نگارش معارف اهل بیت (ع) فرهنگ خاصی است که در قالب روحانیت بی شمار و گرانبها است. درگذشت حجت الاسلام والمسلمین علی حکیمی ، یکی از نویسندگان دائرlopالمعارف زندگی و از محققان مشهور حوزه علمیه باستان خراسان ، تحت تأثیر قرار گرفت. “اینجانب درگذشت این نویسنده را به رهبر معظم انقلاب ، دوستان ، آشنایان و به ویژه منزل آن مرحوم تسلیت گفته و از درگاه خداوند متعال برای بازماندگان صبر و اجر فراوان و برای سعید فقید مسئلت دارم. ، بخشش بزرگ الهی است.

به گزارش آپارات نیوز ، حجت الاسلام والمسلمین علی حکیمی ، قرآن پژوه دیروز 23 تیرماه در سن 78 سالگی در مشهد درگذشت. وی برادر علامه محمدرضا حکیمی و از شاگردان مرحوم آیت الله شیخ مجتبی قزوینی ، دانش آموخته مکتب تعلیم و تربیت خراسان بود. از آثار ماندگار این استاد حوزه می توان به این نکته اشاره کرد که وی در تدوین دائر “المعارف “الحیا” “با برادرش محمدرضا حکیمی شرکت داشت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا