اقتصادی

ژاپن برای انقراض فلاپی‌دیسک دست به کار شد

وزیر دیجیتال ژاپن به فناوری قدیمی که بسیاری از مردم در دهه‌های گذشته آن را ندیده‌اند اعلام جنگ کرده است.

وزیر دیجیتال ژاپن که قول داده بود بوروکراسی را از شر همه چیز از تمبر هانکو گرفته تا دستگاه های فکس خلاص کند، اکنون به دیسک های فلاپی اعلان جنگ داده است.

وزیر دیجیتال ژاپن، تارو کونو، در توییتی نوشت: فلاپی دیسک‌ها، همراه با دستگاه‌های مشابه از جمله سی‌دی یا مینی دیسک، هنوز برای حدود 1900 کارمند دولتی مورد نیاز است و باید حذف شوند.

وی روز سه شنبه در نشست خبری گفت: این روش ها را به سرعت بررسی می کنیم. فومیو کیشیدا، نخست وزیر ژاپن حمایت کامل خود را از این اقدام اعلام کرد. این روزها کسی فلاپی دیسک را از کجا می خرد؟

ژاپن تنها کشوری نیست که سعی می کند از شر این فناوری قدیمی خلاص شود. وزارت دفاع ایالات متحده در سال 2019 اعلام کرد که استفاده از فلاپی دیسک را که اولین بار در دهه 1960 ساخته شده بود، در سیستم کنترل زرادخانه هسته ای خود پایان خواهد داد. گروه سونی در سال 2011 تولید فلاپی دیسک را متوقف کرد و بسیاری از جوانان نمی توانند نحوه استفاده از فلاپی دیسک را توضیح دهند.

بر اساس گزارش گروه ویژه دولت دیجیتال، موانع قانونی استفاده از فناوری مدرن مانند ذخیره سازی ابری برای استفاده گسترده در سیستم اداری را دشوار کرده است. این گروه تمهیدات و برنامه ها را بررسی و تا پایان سال راهکارهای بهبود آن را اعلام خواهد کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا