استانها

کاهش ساخت و سازهای غیر مجاز با حذف دو نقشه‌ای بودن ساختمان‌ها

به گزارش آپارات نیوز از البرز؛ منوچهر غفاری در پنجمین جلسه شورای برنامه ریزی در سال جاری ضمن قدردانی از زحمات مجموعه راهبری شهرستان برای خدمات رسانی به شهروندان گفت: با وجود این تلاش ها همچنان در چندین حوزه با کمبودها و مشکلاتی مواجه هستیم که نیاز به رسیدگی دارد. حل می شوند. با اقدامات لازم..

وی با اشاره به اینکه حرکت مجموعه مدیریت شهری باید رو به جلو باشد و خدمات مطلوب تری نسبت به گذشته ارائه کند، خاطرنشان کرد: برای ارتقای عملکرد نباید از نقد سازنده هراسی داشت و باید در جهت حذف وجود گام برداشت. نواقص با بررسی آنها.

ارزیابی اقدامات انجام شده در حوزه شهرسازی از پهنه بندی زلزله تا ساماندهی ورودی های شهر.

غفاری یادآور شد: جلسات زیادی برای بهبود شرایط موجود برگزار شده و اقدامات زیادی در حال انجام است اما هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی با تاکید بر اینکه قبل از اجرا باید ابعاد و جزئیات هر طرحی به دقت بررسی شود، ادامه داد: به عنوان مثال; حذف سطل های زباله که در گذشته برنامه ریزی شده بود اصولی نبود و اجرای آن نارضایتی شهروندان را به همراه داشته است.

سرپرست شهرداری کرج در بخشی دیگر از سخنان خود بر نظارت بیشتر بر روند ساخت و ساز در مناطق ده گانه تاکید کرد و گفت: باید به سمتی برویم که بدون جرم انگاری از این نوع ساخت و سازها جلوگیری کنیم.

به گفته غفار؛ حذف ساخت و ساز دو نقشه می تواند تا حد زیادی از ادامه این روند جلوگیری کند.

سرپرست شهرداری کرج با اشاره به اقدامات شهرسازی افزود: پهنه بندی زلزله، تهیه طرح تفصیلی و ساماندهی ورودی های شهر از جمله اقدامات خوبی است که در حوزه شهرسازی انجام می شود.

غفاری ادامه داد: در حوزه ساخت و ساز نیاز به کار بیشتری است، تعهدات موجود در سازمان ها و مناطق نشان می دهد که روند تحقق پروژه های عمرانی باید تسریع شود.

مترو و بزرگراه شمال چطور؟

وی همچنین به دو پروژه بزرگراه شمال و قطار شهری اشاره کرد و گفت: اقدامات خوبی در پروژه قطار شهری انجام شده و تلاش می کنیم تا پایان سال به اهداف از پیش تعیین شده دست پیدا کنیم.

این مسئول اضافه کرد: در پروژه بزرگراه شمال کارهای خوبی مانند مونتاژ باکس های پل B1 در حال انجام است، اما منابع مالی آن نیاز به فکر جدی دارد.

48

دکمه بازگشت به بالا