استانها

کشور فنلاند آماده توسعه همکاری های فرهنگی و آموزشی با ایران است

به گزارش خبرگزاری برن از قزوین؛ کامیلوتو سفیر فنلاند در ایران وی بعدازظهر سه شنبه با استاندار قزوین دیدار کرد.

سفیر فنلاند در کشورمان در این دیدار گفت: دولت فنلاند با سابقه ای طولانی، تمایل زیادی به توسعه روابط فرهنگی، اقتصادی و تجاری با ایران دارد.

وی افزود: شرکت های فنلاندی سابقه همکاری خوبی با ایران دارند و ما با 5 میلیون جمعیت عضو اتحادیه اروپا هستیم و می توانیم ظرفیت خوبی در تجارت با ایران داشته باشیم.

image_2022_1_25-11_15_18_955_SaH

کامیلوتو گفت: «فنلاند از داش». فن آوری و تکنولوژی بسیار خوبی دارد و آماده همکاری بیشتر با شما در زمینه های علمی و آموزشی هستیم.

سفیر فنلاند در ایران یادآور شد: نیروی کار واجد شرایط نیز از دیگر نیازهای کشورمان است و علاقه مند به صادرات مواد آموزشی و علمی هستیم. نیروی انسانی متخصص ما را از ایران تامین کنید.

کامیلوتو افزود: بیش از 9 هزار ایرانی در سن کار در فنلاند زندگی می کنند و اولویت ما توسعه همکاری در حوزه های شرکت های نوپا مبتنی بر دانش و آموزش است.

image_2022_1_25-11_15_22_579_1wd

از شهرهای نزدیک دیدن کنید انصاف ایران برای سفرا مناسب است

سفیر فنلاند در کشورمان در ادامه گفت: برای دیپلمات های خارجی بازدید از شهرهای نزدیک به تهران و پایتخت یک جاذبه و اولویت است و قزوین ظرفیت بازدید مهمانان و تجار خارجی را دارد.

کامیلوتو تصریح کرد: امروز توسط برخی واحدهای دانشگاهی و بناهای تاریخی از آن بازدید خواهید کرد و امیدواریم زمینه برای همکاری بیشتر ایران و فنلاند و استان های احتمالی ایران فراهم شود.

image_2022_1_25-11_15_18_113_YNn

در زیر یک تخته کوره سنتی آند است که اخیراً توسط ثبت ملی آثار باستانی به سفیر فنلاند اهدا شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا