فرهنگ و هنر

کن ۲۰۲۰ برگزار نمی‌شود/ نمایش فیلم‌ها در سایر جشنواره‌ها

دبیر جشنواره اعلام کرد که این فیلم مورد قطعا در سال ۲۰۲۰ را نمی خواهد انجام این نمایش از آثار پذیرفته شده در این جشنواره با دیگر جشنواره های فیلم در ایران است.

به گزارش آپارات نیوز به نقل از ایندیوایر “او گفت:. تیری فرمو” دبیر Festival de Cannes در تازه ترین مصاحبه خود که رسما اعلام کرد., هفتاد و سومین جشنواره فیلم کن در سال ۲۰۲۰ قطعا برگزار خواهد شد اما فهرست آثار پذیرفته شده در این دوره از جشنواره در ماه ژوئن اعلام خواهد شد.

او همچنین گفت: “لیست فیلم ها برای جشنواره کن ۲۰۲۰ مشترک بسیاری از سال گذشته و در قالب بخش های آموزش و پرورش رسمی رقابتی ، نوع نگاه و رقابتی نیست و … اعلام نشده است. این احمقانه است تصور کنید اتفاقی آنها نیست اما بسیار گران قیمت می خواهید فیلم که در حال تماشای ما عشق و حال و این وظیفه ماست که به این فیلم فقط برای کمک به مخاطبان خود را به پیدا کنید. همچنین, برخی از فیلم های ارسال شده به جشنواره کن ۲۰۲۰ برای دوره بعدی جشنواره از سال ۲۰۲۱ دوباره مورد بررسی قرار گیرد.

دبیر رسمی جشنواره کن نیز گفت: موفقیت های عمومی اعلام شده در لیست رسمی جشنواره در ماه ژوئن معرفی خواهد شد ، شما می توانید تمبر “در حال حاضر ۲۰۲۰” در تئاتر و دیگر مسابقات, فیلم از جمله جشنواره فیلم ونیز ، تورنتو کانادا دوویل سن سباستین ، آنگولم ، در نیویورک بوسان و جشنواره لومیر در فرانسه. نشان داده شده است.

“فرمو” او همچنین تاکید کرد ، در این سال این جشنواره هیچ داوران و جایزه خواهد بود و ابراز امیدواری کرد ، “اسپایک لی” برای دوره بعدی جشنواره ۲۰۲۱ ریاست هیات داوران بخش رقابتی را در حال حاضر.

مقامات جشنواره کن پیش از این تاریخ اصلی ۱۲ تا ۲۳ ماه می (۲۳ اردیبهشت تا ۳ خرداد) این رویداد مهم سینمایی و…. به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد و اعلام کرد … پایان ماه ژوئن و اوایل ژوئیه گزینه های اصلی برای این جشنواره در نظر گرفتهاند. اما “امانوئل مکرون” رئیس جمهور فرانسه با گسترش شرایط قرنطینه در این کشور است. اعلام برگزاری هر جشنواره و حوادث است که شامل تجمع مردم خواهد بود حداقل تا اواسط جولای (پایان ماه جولای) ممنوع است و در نتیجه این تصمیم., تحقق جشنواره کن ۲۰۲۰ یک بار در هالهای از ابهام بود. شلوغی فصل از جشنواره در تابستان و همچنین در نهایت مقامات در حال حاضر قید جشنواره ۲۰۲۰ به بازی.

بازار جشنواره فیلم کن امسال به صورت آنلاین و از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ ژوئن (۲ تا ۶ تیر) برگزار خواهد شد.

پایان پیام

دکمه بازگشت به بالا