استانها

گزارشی از نظارت میدانی نمایندگان استان گیلان

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز؛ نمایندگان مجمع نمایندگان استان گیلان در مجمع شورای اسلامی در جریان بازدید از حوزه های انتخابیه، ضمن بازدید و بررسی مشکلات و برگزاری جلساتی با مسئولان ذیربط نسبت به رفع مشکلات حوزه انتخابیه اقدام کردند.

با سلام مشکل تامین امنیت کارگران ساختمانی در آستارا حل شد / ردیابی سرمایه گذاری در روستای ثبت ملی عنبران

غلامرضا مرباء وی با اشاره به اقداماتی که در زمان اعتراض علیه منطقه صورت گرفت، گفت: مشکلات روستاها را مورد ارزیابی قرار دادیم و با حمایت مسئولان محلی از تمامی روستاها بازدید کردیم و مشکلات آنها احصاء و پرونده های ویژه تشکیل شد. و گروهی بر روی آن تشکیل شد، «برای حل این مشکلات با استفاده از امکانات استانی، شهری یا کشوری تلاش می کنند.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه راه های مستهلک و تخریب شده زیادی در این منطقه وجود دارد، گفت: حدود 8 میلیارد دلار از محل اعتبارات شهرستانی و استانی برای بهسازی راه های روستایی و راهسازی و … اختصاص یافت. بنیاد مسکن برای اجرای پروژه های مربوط به حوزه خود.

وی ادامه داد: همچنین با وزیر اقتصاد درباره مسائل کلان کشور برای حل مشکلات حوزه گمرکی، مالیاتی و حمایت از تجارت در منطقه صحبت کردیم.

مرحبا با اشاره به دیداری که با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشت، گفت: در این جلسه بحث بیمه کارگران ساختمانی مطرح شد و سهمیه هایی که داده شد با واقعیت و الان بیشتر همخوانی نداشت. بالغ بر 800 نفر در صف هستند، همچنین در بحث مسکن آنلاین، چون هیئت های شهرک در این زمینه فعال هستند، مشکلات جدی وجود دارد که با وزیر مطرح کرده ایم، در زمینه همکاری های ورزشی نیز مشکلاتی وجود داشته است. که به دلیل عدم نظارت این وزارتخانه دچار مشکل شده است که باید پیگیری می شد.

غلامرضا مرحبا غلامرضا مرحبا

این معاون مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به دیداری که با وزیر میراث فرهنگی و گردشگری برگزار کرد، یادآور شد: با وجود اینکه آستارا یکی از قطب های گردشگری کشور است، سرمایه گذاری مناسبی صورت نگرفته است. فقط یک رئیس بخش ما فرصت داریم.

وی با اشاره به سرشماری سراسری فرش ملی روستای عنبران که 9 ماه پیش انجام شد، گفت: اما هنوز سرمایه گذاری در این راستا صورت نگرفته است، همچنین در محدوده بازار آستارا نیز مشکلاتی وجود دارد. تفرجگاه و هتل جذاب. برای جبران افزایش 14 درصدی بیکاری که داشته ایم، باید به آن بپردازیم.

سخنگوی کمیته اقتصادی مجلس کوزوو در پایان با بیان اینکه آستارا قطب تولید و صادرات کیوی در کشور است، تاکید کرد: در این شهرستان به کشت برنج مشغول هستیم اما در حمل و نقل مشکل داریم. همچنین با وزیر صحبت کردیم که بازسازی محدوده گمرک در اسرع وقت انجام شود.

احمدی: حل معضل زباله سراوان که تالاب انزل را تخریب کرده است نیازمند همکاری سه قوه است.

محمدرضا احمدی سنگری وی با بیان اینکه تلاش می کنیم تصمیمات کلان را در اولویت کاری خود قرار دهیم، اما با مسائل انتخاباتی نیز سروکار داریم، گفت: استان گیلان از نظر فساد اداری دومین استان کشور است که جای تاسف دارد. با همکاری دیوان محاسبات و سازمان بازرسی در تلاش هستیم تعدادی از بخشداران را جایگزین کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سال هاست به صنایع استان گیلان توجهی نمی شود، گفت: مجتمع صنعتی «پوشش» بالغ بر 4000 کارگر داشت که می خواستند آن را به یک کارخانه تبدیل کنند. مجتمع مسکونی. که برای جلوگیری از این امر در هر سفر رصدی از یک منطقه بازدید می کنم و تا کنون 75 درصد بهبود یافته است. البته برای ایجاد اشتغال مستقیم برای 800 نفر باید 400 دستگاه دیگر در این کشور نصب شود.

وی افزود: شرکت ایران الکتریک 376 سهامدار داشت که واگذاری بی رویه باعث غیرفعال شدن آن شده بود. با حضور رئیس وقت دادگستری آقای رئیسی مقرر شد به این موضوع رسیدگی شود. لذا قوه قضائیه و انقلابی نیز به دادگاه رفتند و دو نفر از دو صنعت را که باعث نابودی این صنعت شدند دستگیر کردند.

محمدرضا احمدی

احمدی در ادامه با تاکید بر اینکه باید به ایران الکتریک کمک شود، گفت: 376 سهامدار این شرکت باید حقوق خود را دریافت کنند و دولت نیز به راه اندازی مجدد این صنعت کمک کند و در کنار آن شرکت های صنعتی دیگری نیز وجود دارند. باید پیگیری شود. پیکربندی و دوباره فعال شد.

این معاون مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه سلامت به معضل پسماندهای سراوان اشاره کرد و گفت: رشتی، بندر انزلی و صومعه سرا با این پسماند و نشت ارتباط مستقیم دارند و بیشترین آمار را دارند. . نرخ سرطان و بیماری های مختلف. محل دفن زباله سراوان بیش از 35 سال است که زباله های 17 شهر را در خود جای داده و آنها را به بزرگترین زباله دانی تبدیل کرده است. بلندترین درخت گیلان 35 متر و ارتفاع محل دفن زباله سراوان بیش از 95 متر است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس کوزوو در پایان با اشاره به سفر هفته های اخیر اعضای کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی به جیلان تاکید کرد: منشاء تخریب تالاب انزل هستند. همین بازماندگان سراوان، پس نیاز به اراده جمعی داریم، در این زمینه نامه ای به قالیباف نوشتم تا با کمک مجلس، قوه قضائیه و مجریه مشکل را حل کند. مشکل این زباله برای همیشه.

فرخی میکال: حل مشکلات گردشگری لاهیجان با دعوت از معاون میراث فرهنگی/ تلاش برای معرفی لاهیجان به عنوان پایتخت چای

رسول فرخی میکال وی با اشاره به اقدامات انجام شده در بررسی مسائل حوزه انتخابیه گفت: برای احداث میدان گیل لاهیجان 50 میلیارد دلار وام دریافت کرده ایم و این پروژه تاکنون 63 درصد پیشرفت داشته است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مسیر پرخطر جاده فرعی سیاهکل – دیلمان و دریافت 20 میلیارد دلار وام از کشور ملی برای آغاز به کار آن، گفت: بازکیاگوراب – محور سیاهکل نیز بسیار پر بار بود. برای حل مشکل آن، چهار گروه می سازیم.

وی با اشاره به درخواست ماده 56 برای اتصال بزرگراه شرق گیلان از سنگر به سراوان با دریافت 270 میلیارد دلار وام گفت: در حال حاضر برای خرید زمین به 200 میلیارد دلار نیاز داریم که در این خصوص میرکاظمی مدیر برنامه است. سازمان و ما بودجه نامه ای نوشتیم و توانستیم 20 میلیارد دلار وام برای ساخت راه های روستایی در شهرستان لاهیجان و 9 میلیارد دلار برای منطقه سیاهکل اختصاص دهیم.

فرخی میکال با اشاره به اختصاص 76 میلیارد دلار برای حل مشکل فاضلاب لاهیجان و 31 میلیارد دلار برای سیاهکل یادآور شد: استان گلیلان پرآبی است اما روستاها دارای تنش آبی هستند زیرا در جمع آوری آب های سطحی مشکل داشتیم. در زمینه جمع آوری زباله هم مشکل جدی داریم که 8 میلیارد دلار قرارداد بسته شد و 20 میلیارد دلار دیگر برای تکمیل پروژه پیگیری کردیم.

رسول فرخی میکال

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: برای افزایش ظرفیت آنتن دهی شهرستان های لاهیجان و سیاهکل اقداماتی انجام شد و مقرر شد برای رفع مشکل برای 20 روستا دکل نصب شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه بهداشت و درمان گفت: ساخت بیمارستانی را با همکاری نیروی هوایی ارتش دنبال می کنیم، در حال آماده سازی 30 دستگاه دیالیز و سایر تجهیزات پزشکی برای بیمارستان دیگری در منطقه هستیم. که در دو طبقه است.«برای بیمارستان غدیر سیاهکل نیز تجهیزات جراحی تهیه کرده ایم، کلینیک دیلمان نیز تجهیزات رادیولوژی و دیالیز در اختیار ما قرار گرفته و در تلاش هستیم آن را به بیمارستان برگردانیم.

فرخی میکال در ادامه لاهیجان را عروس ایران خواند و افزود: صنعت گردشگری این شهرستان در جریان انفجار کرونا آسیب دید، در تلاش هستیم تا مشکلات میراث فرهنگی و گردشگری را حل کنیم، جلسه ای با معاون وزیر در منطقه داریم. برای حل مشکلات مراجعه کنید.” این کمک خواهد کرد.

در پایان عضورئیس کمیسیون امور داخلی و مشاوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از یونسکو دعوت کرده ایم برای معرفی لاهیجان به عنوان پایتخت چای به لاهیجان سفر کند، تاکید کرد: این رویداد کمک بزرگی برای توسعه است. همچنین برای ثبت جهانی تی تی کاروانسرایی که قرار است ارزیاب آن به منطقه سفر کند، اقدام خواهد کرد.

بهروزی فر: فومن و شفت ظرفیت تبدیل شدن به شهر بدون بیکاری را دارند/فعال شدن پروژه ساخت پل ورودی فومن پس از 17 سال

خلیل بهروزی فر وی با اشاره به اقدامات انجام شده در بازدیدهای نظارتی در این منطقه گفت: پل ورودی شهر فومن یک پروژه ملی است که حدود 17 سال است که به دلیل تعلل و بی توجهی دولت ها غیر فعال بوده و فعال شده است. به طور مستمر چون این پل ورودی ماسوله دومین شهر توریستی جهان است که برای آن سه جلسه با وزیر جدید داشتیم.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در منطقه 4 پل بین روستایی داریم که هر کدام مشکل دارند، ادامه داد: این پل ها در جریان سیل سال 97 تخریب شد و در حال پیشرفت است. از بازسازی آنها بسیار کم بوده است که یکی از آنها مربوط به منطقه گردشگری قلعه رودخان است.

وی افزود: هم اکنون اهالی روستاهای دو طرف پل به دلیل سختی تردد تحت فشار هستند که پیگیر رفع مشکل هستیم. در منطقه شفت نیز دو پل وجود دارد که با ادامه روند بازسازی فعال شده و با کمی اعتبار بیشتر به پایان می رسد تا در زمان سیل و بارندگی مشکلی پیش نیاید.

خلیل بهروزی فر در سخنرانی بین دستور

بهروزی فر در ادامه با بیان اینکه علیرغم اینکه شاخص های حوزه سلامت در استان گیلان کمتر از سایر استان ها است، گفت: اما با پیگیری های رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان و نمایندگان استان، ما آنها توانستند شرایط خوبی را ایجاد کنند.” و اکنون شهرستان های فومن و شفت در حوزه بیمارستانی وضعیت بهتری نسبت به گذشته دارند.

این معاون مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به زهکشی فاضلاب در شفت یادآور شد: متاسفانه پیش از این فاضلاب رودخانه ها و شهرها به یک سمت شهر سرازیر می شد. با وامی که گرفتیم شهرداری شفت. توانست آن را جمع آوری کند. مشکل را حل کن.

وی همچنین به تاریخچه کشت برنج در منطقه اشاره کرد و گفت: بحث توسعه کشاورزی در رابطه با برنج را داریم. برای افزایش دام نیز تلاش کرده ایم و به دنبال ایجاد چرخه ای در این راستا در هر دو شهر هستیم.

عضو هیئت مدیره کمیسیون اجتماعی در پایان تاکید کرد: توسعه پرورش ماهی و آبزی پروری و پرورش پرندگانی مانند مرغ، اردک، غاز، بوقلمون و شترمرغ از دیگر اقداماتی است که در منطقه انجام شده که هم اکنون آغاز شده است. و به خوبی توسعه یافته است و با همه این اقدامات می توان این دو شهر را به شهری بدون بیکاری تبدیل کرد.

دکمه بازگشت به بالا