اقتصادی

یارانه آموزش مجازی در ترم جدید تحصیلی تغییر می‌کند

به گفته معاون وزیر فناوری و نوآوری ، آموزش مجازی دانشگاه ها و حوزه های علمیه در تاج باید بصورت رایگان ارائه شود و نحوه ارائه یارانه آموزش مجازی در ترم جدید تغییر خواهد کرد.

به گزارش آپارات نیوز ، ویروس کرونا در مارس سال گذشته وارد ایران شد. از همان هفته های اول ، آموزش مجازی در مراکز آموزشی و دانشگاه ها برای جلوگیری از شیوع ویروس آغاز شد. در روزهای اولیه شیوع تاج ، بسیاری از کاربران سال کردند امکاناتی از جمله اینترنت رایگان آنها برای گذراندن این زمان در خانه بودند. محمد جواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، موافقت کرده و از ارائه 100 گیگابایت اینترنت سیمی رایگان خبر می دهد.

در شرایطی که مراکز آموزشی ، مدارس و دانشگاه ها برای توزیع تاجگذاری تعطیل بودند ، استفاده از امکانات فضای مجازی یکی از راه حل های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بود و امکانات ویژه ای برای آموزش مجازی و از راه دور در نظر گرفته شده است. سپس اعلام شد که لیستی از سایتهای دانشگاهی مورد تأیید وزارت علوم در اختیار اپراتورها قرار گرفته و بازدید از این سایتها برای دانشجویان رایگان است. تهیه 20 گیگابایت اینترنت رایگان معلمان با همکاری وزیر آموزش و پرورش نیز از آخرین روزهای سال 1398 آغاز و تا سال 1399 ادامه داشت.

به دنبال تصمیم گیری برای برگزاری کلاسهای دانشگاه بصورت مجازی ، همچنین اعلام شد IP هایی که دانشگاهها به وزارت ارتباطات اعلام کرده اند رایگان هستند. حسین فلاح جوشقانی ، رئیس سازمان تنظیم مقررات رادیویی ، همچنین اعلام كرد كه لیستی از دانشگاه ها و وزارت علوم ، وزارت بهداشت و مراكز سمینار را كه شامل آدرس های آموزش و پرورش است ، برای رایگان كردن دانشگاه به دست آورده ایم. سایتهایی که آموزش آنلاین ارائه می دهند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از ارائه 120 گیگابایت به اساتید دانشگاه های سراسر کشور خبر داد.

در همین راستا ، ستار هاشمی – معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات – اخیراً در صفحه توئیتر خود نوشت: طبق برنامه رئیس جمهور ، آموزش مجازی دانشگاه ها و سمینارها در تاج باید به صورت رایگان ارائه شود . . با توجه به شکایات متعددی که از دانشجویان در طول ترم گذشته دریافت کرده اند ، روش ارائه کمک هزینه های آموزش الکترونیکی در ترم جدید تغییر خواهد کرد. جزئیات به زودی اعلام خواهد شد

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا