ورزشی

یورش پلیس هلندی به مهمانی شبانه ستاره‌های پاریس

رئال مادرید آنقدر باشگاه بزرگ است که تماشاگران فوتبال را به دو گروه جداگانه تقسیم می کند. طرفدار واقعی یا حریف واقعی! فرقی نمی کند که تیم مقابل رقبای سنتی مانند بارسا، اتلتیکو یا بایرن مونیخ یا پیاتزی قرار بگیرد. بعد از بازگشت رویایی رئال مادرید به سانتیاگو برنابئو و پیروزی مقابل پاری سن ژرمن، شرایط به همین شکل بود و تماشاگران در دو گروه متفاوت قرار گرفتند. اما دیدگاه ها و واکنش های هر دو گروه حول یک محور مشترک می چرخید. کریم مصطفی بنزما.
هواداران رئال مادرید از درخشش و هت تریک فوق ستاره وفادار خود به وجد آمدند و به تمجید از او پرداختند. اما تیم حریف با کلیدواژه بنزما داور بازی دیشب را زیر سوال برد. آنها معتقدند بنزما در صحنه گل اول رئال مقابل پاری سن ژرمن قطعا روی دوناروما اشتباه کرده است. اگرچه دستیار ویدیویی بازی به خطاها اعتقادی نداشت و حتی مورد بررسی قرار نگرفت، اما فیلم اسلوموشن بسیار بحث برانگیز است. همین موضوع باعث شد تا اکثر مسئولان و بازیکنان بازی دیشب در این باره اظهار نظر کنند و همچنین شاهد واکنش خبرنگاران و کاربران در شبکه های اجتماعی بودیم. در ادامه پس از دیدن صحنه مورد نظر برخی از واکنش ها را با هم بررسی می کنیم.

یورش پلیس هلند به مهمانی شبانه در پاریس
نکته جالب در مورد داور 39 ساله هلندی دنی ماکیلی این است که او در فینال جام جهانی 2018 و فینال جام باشگاه های جهان 2018 کمک داور ویدیویی بود. این واقعیت این است که صحنه توسط VAR پس نگرفته است جالب تر.
قضاوت داور هلندی ناصر الخلیفی، مالک پاری سن ژرمن را نیز به مرز جنون رساند تا جایی که قصد داشت بعد از بازی در رختکن داوران حاضر شود و شخصاً برای نظم و انضباط! اتفاقی که افتاد این بود که یکی از افراد نزدیک صحنه گوشی دوربینش را روشن کرد و او را پایین آورد و ناصر الخلیفی در واکنش به فیلمبرداری به او گفت او را بکش!
اما آنچه مسلم است این است که بحث داوری حتی با VAR ادامه دارد. زیرا تفاسیر مختلف از جدیت و نوع خطا همواره متفاوت خواهد بود و موضوع اعتراض به داوری ناگزیر باقی خواهد ماند.
یورش پلیس هلند به مهمانی شبانه در پاریس

میگوئل دلینی، سردبیر فوتبال ایندیپندنت، که در مورد پوچتینو نیز اظهار نظر کرد، گفت: “این ناعادلانه است. این صحنه تقصیر بنزما بود.”

یورش پلیس هلند به مهمانی شبانه در پاریس

صفحه مادرید اکسترا نیز اظهارات کریم بنزما را در محل منعکس کرد: “خطا روی دوناروما؟ نه… این یک سوال بود.”

یورش پلیس هلند به مهمانی شبانه در پاریس

سیاوش فلاحی خبرنگار ورزشی یورو اسپورت نیز نسبت به تصمیم داور معترض است: «هرچه بیشتر می بینم اشتباه بنزما روی دوناروما دیوانه کننده تر می شود، هیچکس اهمیتی نمی دهد!

یورش پلیس هلند به مهمانی شبانه در پاریس

وب سایت Indiatodi نیز پاسخ پوچتینو را پوشش می دهد: من نمی خواهم بهانه بیاورم، اما این یک واقعیت است. ضربه محکمی به ما زد و خیلی به ما صدمه زد.

یورش پلیس هلند به مهمانی شبانه در پاریس

کریم در گفت و گو با کانال پلاس گفت: “او (دوناروما) باید توپ را دور می کرد. او صبر کرد و منتظر ماند و در نهایت توپ را از دست داد.”

یورش پلیس هلند به مهمانی شبانه در پاریس

کایل بون، خبرنگار سی‌بی‌اس گفت: «هرچه بیشتر به آن نگاه می‌کردم، گل اول رئال مادرید یک خطای 100 درصدی بنزما بود که روی پاس دوناروما تأثیر گذاشت، این واقعیت که VAR حتی از داور هم نخواست که به آن نگاه کند.» پوچتینو حق دارد عصبانی باشد.

یورش پلیس هلند به مهمانی شبانه در پاریس

فابریتزیو رومانو، مشهورترین گزارشگر فوتبال جهان در توییتی نوشت: “یک اشتباه آشکار توسط بنزما در مورد دوناروما وجود دارد. واضح است که این یک اشتباه است – اما ما در حال حاضر نیازی به عذرخواهی نداریم.” “ما باید راه حلی پیدا کنیم. در اسرع وقت.”

ادامه مطلب

251253

دکمه بازگشت به بالا