فرهنگ و هنر

یک مثلث خائنانه و دروغ‌هایی که برملا می‌شود

روایت‌هایی از یک خیانت سه‌گانه، تاثیر هیتلر در سرنوشت دو خانواده ایرانی و دروغ‌هایی که در یک پادگان و مدرسه‌ای دخترانه برملا می‌شود ؛اینها مجموعه‌ای از اتفاقات نمایشی است که این روزها مرکز تئاتر هامون، نظاره‌گر آن است.

به گزارش آپارات نیوز، تئاتر «هامون» این روزها میزبان ۳ گروه جوان است که در این میان ۲ گروه نمایشی به تازگی اجرای خود را در این تئاتر آغاز کرده‌اند.

بر همین اساس، از روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه  ۲ نمایش «مَثلِث» به کارگردانی قیس یساقی و «نقش هیتلر در آلبوم خانوادگی» کار دلارام موسوی اجرای خود را در این سالن آغاز کرده‌اند و نمایش «دشمن خدا» کار مجید عراقی هم همچنان در این تالار نمایشی روی صحنه است.

 شروع اجراهای روزانه در تئاتر «هامون»، با اجرای نمایش «نقش هیتلر در آلبوم خانوادگی» نوشته مشترک دلارام موسوی و سروین کیانی است که با کارگردانی دلارام موسوی اسفند سال گذشته در مرکز تئاتر مولوی روی صحنه رفت.

این نمایش روایتگر داستان زندگی دو خانواده است که در اثر جنگ جهانی دوم به هم گره می‌خورد.

یک مثلث خائنانه و دروغ‌هایی که برملا می‌شود

این اثر نمایشی با بازی سیما ‌غلامی، محمدعلی ‌براتی، نیلوفر جبار زارع، علی ‌حدادی، فرزانه ‌سیری، علیرضا ‌ولی ‌پور، محمد جهانشاهی هر روز ساعت ۱۸ به صحنه می‌رود.

اما نمایش «دشمن خدا» نوشته عمادالدین رجبلو به کارگردانی مجید عراقی این روزها آخرین اجراهای دور سوم خود را سپری می‌کند.

 نمایش «دشمن خدا» در دو اپیزود دبستان دخترانه و پادگان نظامی روی صحنه می‌رود. اپیزود اول این نمایش، روایت دعوای دو دختر کوچک بر سر برگه انشا در دفتر ناظم دبستانی دخترانه است و اپیزود دوم نیز دعوای دو سرباز در دفتر فرمانده پادگان را به نمایش می‌گذارد؛ اینجاست که ما باید قضاوت کنیم که چه کسی دروغ می‌گوید؟

یک مثلث خائنانه و دروغ‌هایی که برملا می‌شود

علی ‌غریب، مجید ‌عراقی، سیده ‌اسوه ‌صادقی، امیرمحمد ‌درویش، حامد ‌فعال، پورنیک ‌کاوش، نفس جافری، ضحا ‌رجایی ‌فر بازیگران این اثر نمایشی هستند که با تهیه‌کنندگی علی غریب اجرا می‌شود.

این اثر نمایشی هر شب ساعت ۱۹ و سی و به مدت ۵۰ دقیقه اجرا می‌شود.

سومین نوبت اجرا هم به نمایش «مَثلِث» به کارگردانی قیس یساقی اختصاص دارد؛ نمایشی که سال گذشته ابتدا در جشنواره نوزدهم نمایش عروسکی تهران مبارک روی صحنه رفت و جوایز گوناگونی را از آن خود کرد. سپس زمستان سال گذشته در تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر اجرا و با استقبال تماشاگران رو به رو شد.

یک مثلث خائنانه و دروغ‌هایی که برملا می‌شود

 متن این نمایش نوشته مشترک فواد زیدانلویی، قیس ‌یساقی، محمدجواد ‌مهدیان است و در خلاصه داستان آن آمده: هرقلمرویی شاهی دارد و هر شاهی خائنی، «مَثلِث» داستان خیانت یک مرد وفادار به شاه و داستان خیانت یک شاه وفادار به مرد و داستان خیانت یک زن وفادار به مرد و شاه است. یک مثلث خائنانه که در دل یک پاساژ اتفاق می‌افتد و هیچکس پایان آن را نمی‌داند جز سه برادر سرنوشت و سه نویسنده اثر!

بازیگر این نمایش امیرحسین ‌بلندی است و بازی‌دهندگان و صداپیشگان آن محمدجواد ‌مهدیان و قیس ‌یساقی هستند.

این اثر نمایشی هر شب ساعت ۲۱ به مدت ۴۰ دقیقه روی صحنه می‌رود.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب هنری

از ریتم و صداهای کلمات استفاده می‌کنم تا شما را در یک سفر صوتی همراه کنم.
دکمه بازگشت به بالا