اقتصادی

3 فروند کشتی اقیانوس پیما طراحی کرده و ساخته ایم

معاون سازمان بنادر: 3 قایق دریایی را طراحی و ساخته ایم

عضو هیات مدیره سازمان بنادر از طراحی و ساخت سه کشتی اقیانوس پیما غول پیکر خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصادی خبرگزاری آپارات نیوز، مجید علینازی معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی امشب در مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی گفت: صنعت دریایی ما رو به جلو است و آبروی ناوگان کشتی‌های باری و نفتکش‌های ایران در دنیا پیچیده است. به گونه ای که در دهه هفتاد و هشتاد خورشیدی ایران در زمینه نفتکش در بین بهترین های جهان قرار داشت و در سال های 2006 و 2011 ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران بهترین ناوگان جهان شد.

عضو هیات عامل سازمان بنادر همچنین از طراحی و ساخت سه کشتی اقیانوس پیمای غول پیکر خبر داد و گفت: حضور ایران در آب های حاکمیتی و اقیانوس ها در دهه 90 و همچنین شناسایی شناورهای غیرمجاز در قاچاق سوخت و خودکشی کفایت در صنعت دریایی یکی از دستاوردهای صنعت دریایی کشور است.

وی افزود: شعار امسال سازمان جهانی دریانوردی استفاده از فناوری های نوین برای کشتیرانی سبز اعلام شده است. همچنین استفاده از بنادر و کشتی های هوشمند و با راندمان بالا در دستور کار این سازمان قرار دارد. کشتی هایی با آلودگی و گوگرد کمتر در محیط زیست.

علی نازی گفت: ساخت دستگاه های تصفیه آب برای تعادل کشتی ها و پلاک های هوشمند شناورها از اقدامات انجام شده توسط کارشناسان داخلی است. همچنین به روز رسانی سیستم های آموزشی، برگزاری 618 دوره آموزشی و 44 هزار مدرک برای دریانوردان و برگزاری 223 دوره کارآموزی برای دانشجویان شناورهای ایرانی و حمایت مالی از استانداردسازی شناورها و همچنین ساخت اسکله های گردشگری در سواحل بوشهر. و کیش تحت اقدامات سازمان دریانوردی قرار دارند.

وی از تیم امنیت دریایی در امر بازیابی نفت مسروقه ایران از کشتی های یونانی و استیفای حقوق ملت ایران تقدیر کرد.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای موافق و 0 رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا