استانها

66 درصد فوتی های کرونا در استان قزوین بیماری زمینه ای دارند

به گزارش خبرگزاری آپارات نیوز از قزوین؛ پیمان نامدار عصر شنبه در جلسه ستاد تاج استان قزوین که در سالن جلسات استاندار قزوین برگزار شد اظهار داشت: گرایش عمومی کنترل و کاهش بیماری در استان قابل قبول است و خوشبختانه اکنون همه شهرهای استان قرمز و آوج زرد است. آن واقع شده است.

وی افزود: شهروندان باید بدانند که وضعیت نارنجی در واقع یک هشدار و خطر محسوب می شود و ما هنوز در وضعیت خطرناکی به سر می بریم که اگر پروتکل ها جدی گرفته نشوند ، وضعیت بدتری خواهیم داشت.

تاج 5

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار داشت: هوای سرد نیز می تواند شرایط شکننده ای برای ما ایجاد کند و با آستانه شبانه یلدا شاهد تشکیل صف در مغازه های گردو فروشی و لباس فروشی ها هستیم که این نگرانی ما را بیشتر می کند. ” به آرامی

نامدار گفت: شب یلدا مرکز شیوع ویروس است و می تواند اوضاع قزوین را سرخ کرده و همه تلاش های کادر پزشکی و بهداشت را زیر سوال ببرد و هدر دهد ، بنابراین هشدار می دهیم که هر دوره اجتماع و خانواده می تواند انجام دهد وضعیت در استان بحرانی “.

وی گفت: البته باید پذیرفت که از نظر تعداد بیماران ، ما در 30 کشوری هستیم که رتبه پایینی دارند و کشورهایی که پشت سر ما هستند ، جزو کشورهای اروپایی هستند و شرایط تحریم های ما را ندارند. “

66٪ از مرگ و میرها در استان قزوین یک بیماری زمینه ای دارد

نامدار اظهار داشت: بیشترین میزان مرگ و میر در استان قزوین با 66 درصد بیماران اولیه است ، در حالی که در برخی از کشورهای اروپایی تعداد مرگ های اولیه در آمار لحاظ نشده است.

وی اظهار داشت: می توان گفت كه اوج سوم بیماری را پشت سر گذاشته ایم ، اما اوضاع هنوز شكننده است و با سرخ شدن گیلان ، همچنین نگران هستیم كه برخی از فعل و انفعالات دو استان نگران ما باشد.

تاج 22

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار داشت: آلودگی استان های همجوار نیز ممکن است استان قزوین را تحت تأثیر قرار دهد اما برای جدی گرفتن هشدارها به شدت به همکاری همه شهروندان نیاز داریم.

نامدار گفت: پروژه شهید سلیمانی در استان قزوین بسیار موفق است و بازوی پشتیبانی ما است که امیدواریم تیم های مراقبت و پشتیبانی آن را افزایش دهند تا نتایج بهتری داشته باشند.

وی اظهار داشت: شاید بتوانیم محدودیت های اصناف را در کوتاه مدت اعمال کنیم اما بهترین راه قرنطینه نمودن بیماران و کنترل بستگان بیماران و محدودیت های تردد و جمع آوری است.

45٪ بیماران مبتلا به بیماری کرونا قلب بیش از 60 سال سن دارند

نامدار ادامه داد: در استان قزوین بیش از 45 درصد مبتلایان به ویروس کرونا افراد بالای 60 سال هستند و برای کنترل اوضاع باید مراقبت بیشتری به این گروه سنی انجام شود.

وی گفت: بیماران اولیه و سالخورده میزان مرگ عروق کرونا را در استان قزوین افزایش داده اند و در کشور 62 درصد و در استان ما 77 درصد مرگ و میر افراد بالای 60 سال است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین یادآور شد: 56 درصد مرگ و میر در استان مرد و 44 درصد زن است و در هفته دوم دسامبر با اوج بیماری و کاهش روبرو بودیم و تعداد مرگ و میرها به 96 نفر رسید. .

تاج 9

وی اظهار داشت: بیشترین موارد در شهرستانهای قزوین است. البرز ، تاکستان ، بوئین زهرا ، آبیک و آوج.

نامدار اظهار داشت: تماس با موارد مثبت 68٪ ، مراجعه به مراکز درمانی 17٪ ، عدم استفاده از ماسک 13٪ ، استفاده از تاکسی 12٪ ، حضور در بانک ها و دفاتر 10٪ ، سهم بازار 10٪ ، پیگیری اتوبوس 8.9٪ و مشارکت احزاب با 7.2 درصد بیشترین علت آلودگی بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین اظهار داشت: در دو هفته گذشته میزان سفر به استان کاهش چشمگیری داشته و میزان استفاده از شبکه حمل و نقل عمومی افزایش یافته و هم اکنون زنان خانه دار 27.8 درصد ، کارگران 17.6 درصد ، بازنشستگان 8 درصد ، کارمندان 8 درصد اصناف 4٪ ، پلیس 2٪ ، دانشجویان 1.9٪ ، رانندگان 2٪ و کارمندان بانک 1٪.

دکمه بازگشت به بالا