بین الملل

آفریقای جنوبی: تصمیم دادگاه لاهه گامی در جهت عدالت برای مردم فلسطین است

آفریقای جنوبی: تصمیم دادگاه لاهه گامی در جهت عدالت برای مردم فلسطین است

وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی گفت حکم دیوان بین‌المللی دادگستری موفقیتی برای حقوق بین الملل و گامی در جهت تحقق عدالت برای مردم فلسطین به شمار می‌رود.

به گزارش آپارات نیوز، «نالدی پاندور» وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی روز چهارشنبه در سخنانی با اشاره رأی جمعه گذشته دیوان بین المللی دادگستری علیه رژیم صهیونیستی تصریح کرد: ما برای حفظ مردم فلسطین و دستیابی به حق تعیین سرنوشت آنها تلاش می‌کنیم.

وی افزود: حکم دیوان بین‌المللی دادگستری موفقیتی برای حقوق بین الملل و گامی در جهت تحقق عدالت برای مردم فلسطین به شمار می‌رود.

وزیر امور خارجه آفریقای جنوبی تأکید کرد کشورهای عضو دیوان بیت المللی دادگستری باید تلاش کنند تا حمایت از اسرائیل را که نسل‌کشی می‌کند، متوقف کنند.

نالدی پاندور ادامه داد: تصمیم دیوان لاهه نشان می‌دهد نسل کشی علیه شهروندان در نوار غزه رخ داده است و ما باید برای جلوگیری از آن اقداماتی انجام دهیم.

وی خواستار اقدام سریع رژیم صهیونیستی برای رساندن کمک به نوار غزه شد و گفت: ما مسئولیت آنچه در غزه اتفاق می‌افتد را بر اساس اصل همبستگی بین المللی بر عهده داریم.

 رأی اولیه دیوان بین‌المللی دادگستری درباره شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی به دلیل نسل‌کشی در نوار غزه، روز جمعه صادر شد و طبق این رأی، رژیم صهیونیستی باید اقدامات نسل‌کشی در نوار غزه را متوقف کند و اقداماتی را برای بهبود وضعیت بشردوستانه برای فلسطینیان در محاصره انجام دهد.

انتهای پیام

کارگروه خبری مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای اقتصادی جهانی. با توجه به دانش در زمینه اقتصاد جهانی، به شما اخبار مهم و تحلیل‌هایی را درباره تغییرات اقتصادی جهانی ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما نکات کلیدی اقتصادی را بیان می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا