بین الملل

آمریکا موشک بالستیک قاره‌پیما آزمایش کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین آپارات نیوز، ارتش آمریکا روز چهارشنبه خبر داد که یک موشک بالستیک قاره پیما از نوع «مینوت‌‌من 3» را آزمایش کرده است. 

بر اساس گزارش‌ها، تیم مشترکی از فرماندهی نیروی هوایی و نیروی دریایی آمریکا، آزمایش موشک بالستیک بین قاره‌ای را انجام دادند. این آزمایش امروز چهارشنبه واز پایگاه نیروی فضایی «وندنبرگ» در ایالت کالیفرنیا انجام شده است. 

مقامات آمریکایی اعلام کردند که این آزمایش به عنوان بخشی از فعالیت‌های دوره‌ای و معمول آمریکا است و هدف از این آزمایش نشان دادن این موضوع است که بازدارندگی آمریکا ایمن، امن، قابل اعتماد و موثر بوده و آماده بازدارندگی در برابر تهدیدات قرن 21 و اطمینان به متحدان است. 

مقامات آمریکایی اضافه کردند که این آزمایش پیشتر بیش از 300 بار اتفاق افتاده و این آزمایش در نتیجه تحولات کنونی جهان نیست.

آمریکا موشک بالستیک قاره‌پیما آزمایش کرد

 

«توماس بوسیر» از فرماندهان نیروی هوایی آمریکا در این زمینه گفت: «بازدارندگی راهبردی، مهمترین ماموریتی است که ما در نیروی هوایی داشته و سنگ بنای نیروی دفاعی آمریکاست».

وی در ادامه گفت: «ما همواره آماده دفاع از آمریکا با نیروی هسته‌ای آماده نبرد در هر زمان و در هر مکان هستیم».

توسعه موشک‌های مینوت‌من از سال 1970 میلادی آغاز شده است. این موشک سه مرحله‌ای بوده و از سوخت جامد استفاده می‌کند. این موشک می‌تواند اهدافی تا فاصله 13 هزار کیلومتر (هشت هزار مایل) را هدف قرار دهد. این موشک بین قاره‌ای می‌تواند کلاهک هسته‌ای نیز حمل کند. 

پایان پیام/.
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

تحریریه آپارات نیوز

خبرنگار اقتصادی با تحلیل تأثیرات تجارت جهانی و تغییرات سیاست‌های تجاری.
دکمه بازگشت به بالا