آموزش شارژ کارتریج پرینتر لیزری و پرینتر جوهرافشان

فیلم آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان hp

شارژ کارتریج چیست؟ آموزش یک فرایند کلی است که تنها با ارائه چند نکته به صورت تئوری کامل نشده و جزئیات بسیار زیادی دارد. نباید انتظار داشته باشید که تنها به واسطه آشنایی با مراحل شارژ کارتریج، قادر به انجام این عملیات باشید. برای این شما همراهان عزیز به صورت عملی با مراحل کار آشنا شوید، فیلم آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان hp را به شما عزیزان ارائه خواهیم داد. در این فیلم کارشناس پرینتر اچ پی را باز کرده و کارتریج را از آن خارج می کند.

آموزش شارژ کارتریج پرینتر لیزری و پرینتر جوهرافشان

سپس با استفاده از یک سرنگ، جوهر را به داخل آن تزریق می کند. در نهایت کارتریج مجددا سر جای خود قرار گرفته و دستگاه مجددا بسته می شود. تماشای مراحل کار شما را با جزئیات و نکات حساس و مهم آن آشنا می کند. همچنین با نحوه صحیح جاگیری کارتریج آشنا می شوید.

به این ترتیب در صورت نیاز می توانید فرایند شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی را به صورت کامل و بدون خطا و اشتباه انجام دهید. در بخش های دیگر سایت می توانید فیلم  را مشاهده کنید

مراحل شارژ کارتریج جوهر افشان hp

برای شارژ کردن کارتریج پرینتر یا کپی لیزری اچ پی یا هر برند دیگری باید به ترتیب زیر عمل کنید:

نمایندگی رسمی اچ پی

نمایندگی اچ پی مرکز سخت افزار ایران، مجموعه ای متشکل از بخش های مختلف فروش، تعمیرات و خدمات پس از فروش است که خدمات و سرویس های مربوط به محصولات این شرکت را به کاربران محترم ارائه می دهد. لازم است بدانید که نمایندگی رسمی اچ پی، یکی از معدود مراکز رسمی و معتبر برای عرضه محصولات برند hp به کاربران محسوب می شود.

ارائه ضمانت نامه معتبر خدمات در نمایندگی مجاز اچ پی، گواهی بر اورجینال بودن محصولات و اصالت خدمات ارائه شده می باشد. حضور کادر مجرب و دوره دیده، یکی از نکات ویژه ای است که در بخش های مختلف نمایندگی رسمی اچ پی جلب توجه می کند. این افراد، به واسطه دوره هایی که گذرانده اند و سالها تجربه مفید در زمینه کاری خویش، قادر به ارائه خدمات بسیار با کیفیتی به کاربران هستند.

آموزش شارژ کارتریج جوهرافشان یکی از آموزش ها در حوزه ماشین های اداری و دفتری است که می تواند برای بسیاری از کاربران مفید باشد. همواره و همیشه شارژ کردن کارتریج پرینترهای جوهرافشان نسبت به مدل های لیزری آسانتر است، زیرا کارتریج آنها پیچیدگی خیلی زیادی ندارد و فقط با تشخیص رنگ ها می توان آنها را شارژ کرد. آموزش شارژ کارتریج جوهرافشان به شما کمک می کند که این کار را خودتان انجام دهید و نیازی به مراجعه به مراکز تعمیراتی نداشته باشید.

آموزش شارژ کارتریج جوهرافشان، یک آموزش کاربردی است

همان طور که می دانید پرینترهای جوهر افشان از پرینترهای لیزری ارزانتر هستند و قیمتی پایین تر دارند؛ اما متاسفانه قیمت کارتریج های جوهری نسبت به قیمت خود پرینتر بسیار گران است. به همین دلیل است که شارژ کارتریج جوهرافشان بسیار بسیار به صرفه تر از تعویض آنها است. باید توجه کنید که وقتی جوهر کارتریج تمام می شود یا نزدیک ِتمام شدن است، در صورتی که در نگهداری از آن دقت نکنید، سریع خشک می شود و دیگر نمی توانید آن را پر کنید. در این شرایط تنها را چاره تعویض پر هزینه کارتریج جوهر افشان است.

تاکید می کنیم وقتی اولین آثار تمام شدن جوهر کارتریج ها را مشاهده کردید، فرصت را مغتنم بشمارید و سریعا کارتریج را از پرینتر خارج کنید و شارژ کنید.

اگر خودتان می توانید عملیات شارژ را انجام دهید، حتما این کار را در اولین فرصت انجام دهید؛ در غیر این صورت کارتریج را با دقت بسته بندی کنید و به مراکز تعمیراتی تحویل دهید.

آموزش شارژ کارتریج پرینتر لیزری و پرینتر جوهرافشان

آموزش نحوه بسته بندی کردن کارتریج جوهرافشان

در آموزش شارژ کارتریج جوهرافشان، آموزش بسته بندی این قطعه هم لحاظ شده است. پس از خارج کردن کارتریج از پرینتر حتما دقت کنید که انگشتان دست تان هد و لایه حساس تماس کارتریج به پرینتر را لمس نکند. کارتریج را در کیسه پلاستیکی قرار دهید و با کشی نازک پلاستیک را به دور کارتریج محکم کنید. دقت کنید کش روی هد یا قسمت اتصال کارتریج به پرینتر برخورد نکند.

آموزش شارژ کارتریج جوهرافشان

ابتدا یک کیت شارژ تهیه کنید. این کیت شارژ را با توجه به مدل و برند دستگاه خود و از نمایندگی های معتبر تهیه کنید. داخل جعبه کیت شارژ یک عدد قوطی جوهر وجود دارد که برای شارژ کارتریج استفاده می شود. یک دستکش و یک سرنگ نیز درون کیت وجود دارد. برای شروع مراحل آموزش جوهرافشان دستکش را دست کنید.

اکنون لیبل پشت کارتریج جوهرافشان دستگاه خود را بردارید. این لیبل حالتی شبیه یک برچسب دارد. اگر دقت کنید در حفره وسط کارتریج معمولا یک سوراخ ریز وجود دارد. جوهر مورد نیاز کارتریج از طریق این قسمت به کارتریج تزریق می شود. به کمک سرنگ مخصوصی که در کیت شارژ وجود دارد، جوهر را به داخل سرنگ بکشید. سپس سر سرنگ پر شده از جوهر را در حفره وسط کارتریج فرو کنید و به آرامی جوهر را تزریق کنید.

به اندازه نیاز و با توجه به توان و ظرفیت دستگاه خود باید جوهر را تزریق کنید. این اطلاعات را می توانید از دفترچه راهنمای دستگاه خود به دست آورید. سپس لیبل را دوباره سر جای خود بچسبانید. باید کارتریج شارژ شده را هواگیری کنید. اگر کارتریج شما کیت هواگیری ندارد، می توانید کارتریج را به مدت یک ربع تا 20 دقیقه در ظرف آب جوش قرار دهید تا سر هد کارتریج کاملا شست و شو داده شود. آموزش شارژ کارتریج جوهرافشان در این مرحله به پایان رسید. امیدواریم مورد استفاده شما قرار گرفته باشد.

دکمه بازگشت به بالا