عمومیکسب و کار برتر

آیا نمای آجری قدیمی شده است؟

در دنیای امروز بسیاری از عموم تصور می کنند که استفاده کردن از در نماهای داخلی یا خارجی قدیمی شده است همچنین تصور برآن است استفاده از آن باعث می شود فضا وجه سنتی به خود بگیرد و هیچ شباهتی به فضای مدرن امروزی نداشته باشد.

درمقاله زیر قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که آیا استفاده از آجر در نماهای داخلی یا خارجی قدیمی می شود یا خیر؟
با ما همراه باشید.

از آنجایی که اکثر نماهای تاریخی از آجر ساخته شده اند بنابراین امروزه عده ای از مردم فکر می کنند که استفاده از آن در نماهای ساختمانی باعث می شود نما، قدیمی بنظر برسد اما در این خصوص باید بگوییم که با توجه به پیشرفت تکنولوژی، آجر نیز پیشرفت کرده است و آن را در رنگ ها و اندازه های متفاوتی تولید می کنند.
برای قدیمی نشدن آجر در نماهای داخلی و خارجی فقط کافی است که مهندسین و ساختمان سازان، شیوه استفاده از آن را در نما سازی بلد باشند تا بتوانند نماهای جدید و امروزی خلق کنند.

یکی دیگر از راهکارهای مناسب برای اینکه ساختمان و نمای آن قدیمی به نظر نرسد استفاده کردن از آجرهای رنگی در آن است همچنین زمانیکه ساختار ساختمان جدید باشد استفاده کردن از آجر میزان قدیمی بودن نمای ساختمان را کاهش می دهد.

لازم به ذکر است که استفاده کردن از آجرهای تک رنگ به تنهایی در ساختمان سازی باعث می شود که نمای ساختمان، امروزی و زیبا به نظر برسد که این امر نیاز به یک طراحی بسیار زیبا است.

از دیگر راهکارها، برای زیبا و امروزی جلوه کردن نماهای ساختمانی این است که در نما علاوه بر آجر از دیگر متریال ها نظیر سنگ، چوب، آینه، ترمووود و … استفاده شود که این امر باعث می شود نمای ساختمان، جلوه فوق العاده زیبایی پیدا کند.

با توجه به مقاله فوق به این نتیجه رسیدیم که علاوه بر اینکه هیچ وقت قدیمی نمی شوند بلکه روز به روز به زیبایی آنها اضافه تر می شود البته لازم به ذکر است که این امر تا حدودی بستگی به سازنده و طراح نمای ساختمانی دارد که به جز آجر از چه متریال های با کیفیت دیگری در نما استفاده کند و چگونه چیدمان آن را انجام دهند.

پیشنهاد میکنیم از مقاله زیر دیدن فرمایید:

 

همه چیز درباره آجر | طرز تهیه آجر و انواع آجر

 

چکیده
بسیاری امروزه معتقدند نمای آجری یا بسیار قدیمی است و استفاده از آن یادآور فضاهای مذهبی است و هیچ سنخیتی با فضای مدرن امروز و قرن ۲۱ ندارد . در این مقاله میخوایم این سوال را بررسی کنیم .

از آنجا که نمای آثار تاریخی ما عموما از آجر ساخته شده است . برخی تصور میکنند اینگونه نماسازی ساختمان وجه بسیار سنتی دارد و با روح قرن تکنولوژی همخوانی ندارد . امروزه تولید آجر با پیشرفت تکنولوژی پیشرفت کرده است و آجر در رنگ ها و اندازه های بسیار متنوعی تولید میشود .

در واقع باید گفت استفاده از هیچ چیزی قدیمی نمیشود بلکه شیوه استفاده از آن میتواند باعث بافت تمام عیار قدیمی شود . استفاده از رنگ های متفاوت آجر

در نماسازی یکی از راهکارهایی است که باعث تغییر وجه قدیمی بودن ساختمان میشود . وقتی ساختار خود ساختمان جدید باشد استفاده از آجر میزان قدیمی بودن نمای ساختما و حس سنتی مدرن ایجاد میکند .

آیا نمای آجری قدیمی شده است؟

ذوق نماسازی برای نمای آجری

امروزه طراحان با ذوقی هستند که از ترکیب سنگ گرانیت و یا ترکیب آجر و ترمووود و یا ترکیبات دیگر طرحای بسیار متنوعی را برای نمای آجری ایجاد میکنند . یکی از مواردی که  در شهرسازی شهرهای ایران رعایت نمیشود و  برخلاف آن در کشورهای اروپایی با دقت زیادی اعمال میشود . توجه به روح جمعی یک شهر است . اصطلاح روح جمعی یک اصطلاحی بود که من از یکی از اساتید شهرسازی شنیدم .

در خانه سازی ایرانی چیزی که شهرداری ها بر روی آن به شدت تمرکز میکنند ساختار داخلی خانه است و ابدا به ساختار ظاهری بنا توجه ای ندارند و دلیل وجه زشت شهرهای ما نیز همین امر است . در هر استانی با توجه به پیشینه و تاریخ آن خانه ها دارای نماهای خاصی بودند . امروزه باید از روح تاریخی خانه ها و  متد و تکنولوژی امروزی طرح هایی ساخته شود که حالتی بین مدرن و سنتی باشد . تا روح جمعی یک شهر شبیه به هم باشد و همین امر دلیل زیبایی شهرهای اروپایی است .

 

همه چیز درباره بلوک سفال| طرز تهیه سفال و انواع آن

 

دکمه بازگشت به بالا